Selçuklu Belediyesi Bosnalı Yetim Öğrencilere Araç Desteği Verdi

Selçuklu Belediyesi, Bosna Hersek'in Srebrenitsa şehrinde faaliyet gösteren EMMAUS Derneği'ne destek olmak amacıyla, Bosnalı yetim çocukların okul servis ihtiyaçlarını karşılamak için bir araç tahsis etti.

Selçuklu Belediyesi Bosnalı Yetim Öğrencilere Araç Desteği Verdi

Selçuklu Belediyesi, gönül coğrafyasında bulunan Bosna Hersek'e verdiği desteklerle vefasını sürdürüyor.

Bu kapsamda, bir önceki gün Donji Vakuf'ta açılan Türkçe Sınıfı'nın ardından, EMMAUS Derneği için tahsis edilen öğrenci servisi de teslim edildi.

TDBB Koordinasyonu altında gerçekleşen "Srebrenitsa Öğrenci Yurduna Servis Aracı Alınması Projesi" kapsamında tahsis edilen aracın anahtarını, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yetkililere teslim etti.

Başkan Pekyatırmacı, “Bosnalı çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ecdat yadigarı Bosna Hersek ile gönül bağını güzel ilişkilerle sürdürmeye devam ettiklerini belirtti. Pekyatırmacı, "Bosna Hersek Srebrenitsa'da EMMAUS Derneği'nin buradaki yetim çocuklarımız için gerçekleştirdiği yurtta çocuklarımızın servisinin gerçekleştirilmesi için servis aracımızı derneğe teslim ettik. İnşallah derneğimizle faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Burada daha önce de şehit annelerimiz için yapılmış olan evlerin teslimini gerçekleştirmiştik. Bugün de servis aracımızın teslimini yaptık. Hem annelerimizin hem de çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

EMMAUS Derneği koordinatörü Alen Hodzic, Selçuklu Belediyesi tarafından tahsis edilen aracın Srebrenitsa'daki yatılı yurtta kalan çocukların taşınması için kullanılacağını belirtti. Hodzic, "Biz Boşnak çocukları Srebrenitsa tarafına bu araçla okula gidip götüreceğiz. O yüzden bu araç bizim önemli bir ihtiyacımızı karşılamış olacak. Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya sağladığı destek nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin, Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Selçuklu Belediyesi Bosnalı Yetim Öğrencilere Araç Desteği Verdi