Selçuk Üniversitesi En İyi 100 Listesi'nde

Bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de öncelik veren Selçuk Üniversitesi, önemli bir başarıya daha imza atarak Social Brands Turkey En İyi 100 Listesi'nde 51'inci sırada yer aldı.

Selçuk Üniversitesi En İyi 100 Listesi'nde

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri, milli ve manevi değerlerin ışığında yetiştirmeye gayret eden, öğrencilerin huzurlu ve konforlu bir ortamda eğitim almaları için teknik ve fiziki altyapıyı güçlendiren Selçuk Üniversitesi, tüm bu çalışmaların neticesinde en çok tercih edilen ve örnek gösterilen bir eğitim kurumu haline geldi. 

Öğrencilerin motivasyonunu yükseltmek adına sosyal ve kültürel faaliyetlere önem veren, hayata geçirilen projeleri ve yürütülen etkinlikleri duyurmak için medya kanallarını aktif bir şekilde kullanan Selçuk Üniversitesi, “Social Brands Turkey”in listesinde yer almayı başaran nadir kurumlardan biri oldu. 

Markaların sosyal medya performanslarını değerlendiren Social Brands Turkey En İyi 100 Listesi’nde 51.375 hesaba ait 1.628.921 ileti incelendi. Selçuk Üniversitesi, listede 51’inci sırada yer alarak 2023 yılında da en fazla etkileşim alan eğitim kurumları arasına girdi. 

Selçuk Üniversitesi, Social Brands Turkey En İyi 100 Listesi’nde Eğitim kategorisinde Twitter’da 13’üncü, Instagram’da 18’inci, Facebook’ta ise 23’üncü sırada yer aldı. Selçuk Üniversitesi şu an itibarıyla Twitter’da 44 bin 11, Instagram’da 42 bin 100 ve Facebook’ta ise 74 bin 414 takipçiye ulaştı.