Konya'nın bu iki mahallesi 20 milyon liralık yatırıma kavuşacak: İşte yapılacak çalışma...

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sorumluluk alanında bulunan yerleşim yerlerinde kanalizasyon hizmetini genele yaymak üzere yeni şebeke oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

Konya'nın bu iki mahallesi 20 milyon liralık yatırıma kavuşacak: İşte yapılacak çalışma...

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, pis suyun yerleşim alanından uzaklaştırılması, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanımının sağlanması için amacıyla Aşağıpınarbaşı ve Yukarıpınarbaşı mahallelerine toplam 5.1 kilometre uzunluğunda yeni kanalizasyon şebeke hattı kazandırıyor.

KOSKİ, Selçuklu ilçesine bağlı Aşağıpınarbaşı ve Yukarıpınarbaşı mahallelerinde çevre ve toplum sağlığı için pis suyun yerleşim alanından uzaklaştırılması, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanımının sağlanması için amacıyla yeni kanalizasyon şebekesi çalışmalarına başladı.

2023 yılı 1. Kısım Merkez İlçeler Kanalizasyon İnşaatı Projesi kapsamında yürütülen yeni kanalizasyon şebeke çalışmalarında Aşağıpınarbaşı ve Yukarıpınarbaşı mahallelerine toplam 5.1 kilometre kanalizasyon hattı yapılacak. Farklı çap ve ebatlarda yüksek yoğunluklu polietilen boruların kullanılacağı kanalizasyon şebeke çalışmaları toplam 20 milyon liraya mal olacak.

Yüzde 5’lik kısmı yapılan kanalizasyon şebeke hattının 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.