Girişimciler seçim heyecanı yaşadı 

Konya Ticaret Borsası'nda, TOBB Konya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri ve İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri gerçekleştirildi. 

Girişimciler seçim heyecanı yaşadı 

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesine asil üye Mukadder Mazı, yedek Nurhan Köklü, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesine asil üye Osman Yunus Uslu, yedek üye Ali Aydınalp seçildi.

Türkiye'de girişimciliğin özendirilmesi adına seçimlerin önemli olduğunu belirten TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, seçilen kadın girişimciler ve genç girişimcileri tebrik etti. 

Amaçlarının kadın ve genç girişimcilere yeni ufuklar kazandırmak olduğunu belirten Hüseyin Çevik, "Tüm oda ve borsalarda olduğu gibi Konya Ticaret Borsamızda da TOBB İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi ile İl Genç Girişimciler İcra Komitesi üyeliği seçimleri tamamlamıştır. Türkiye'nin daha ileri gitmesi için, bizim en büyük sermayemiz olan gençlerimiz ve iş dünyasının asli üyeleri olan kadınlarımızın girişimcilik ruhunu teşvik etmemiz gereklidir. Bu amaçla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimleri ile 2007 yılında Kadın Girişimciler Kurulu, 2009 yılında Genç Girişimciler Kurulu kurulmuş, Türkiye’nin gelişme ve ilerlemesine büyük katkı sunulmuştur. Bu seçimler de ülkemizdeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi, girişimci fikirlerin hayata geçirilmesi, girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmesi adına oldukça önemlidir. Seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, ülkemizde girişimcilik teriminin yerleşmesinde öncü olan kurullarımızın yeni yönetimlerini kutluyorum" dedi.