KOMEK'TE yeni dönem kayıtları başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nde güz dönemi kayıtları başladı. Yetişkinler için güz döneminde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle hizmet verecek KOMEK'e başvurular 9 Ekim tarihine kadar 'komek.org.tr' adresinden yapılabilecek.

KOMEK'TE yeni dönem kayıtları başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) güz dönemi kayıtları başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaşların hem sosyalleşmeleri hem de meslek sahibi olabilmeleri için faydalı eğitimler veren KOMEK’in Konya’da önemli bir ihtiyacı giderdiğini belirterek, “Şehrimizin önemli bir markası olan KOMEK’le kendisini yetiştirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. 73 merkezde; 26 yüzme havuzu, 35 spor salonu, 35 oyun salonuyla ferah mekânlarda 571 branşta yeni döneme hazırlıklarımızı tamamladık. Bugüne kadar 1 milyondan fazla kursiyerimizin faydalandığı KOMEK’te bu dönem de yüzlerce farklı branşlarda eğitim planladık. Yeni bir meslek edinmek, işinde profesyonelleşmek ve yeni arkadaşlıklar edinmek isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

SERTİFİKALAR E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLİYOR

KOMEK ve ASEM’lerde yeni dönemde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimler devam edecek. Kayıt olma, yoklama gibi tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüldüğü KOMEK yetişkin eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, MEB ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifikalarını e-devlet üzerinden alabilecek.

KUZEM EĞİTİMLERE DEVAM EDECEK

Yüz yüze eğitimlerin yanında KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM) dersleri bu dönem de dolu dolu geçecek. Kişisel gelişim, el sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı diller ve daha birçok alanda eğitimlere devam eden KUZEM, yeni dönemde de Laravel Eğitimi, Yapay Zeka Eğitimi, Görgü Kuralları ve Zarafet Eğitimi, Empati ve İletişim Eğitimi, İkna Teknikleri Eğitimi, Kişisel İmaj ve Profesyonel Duruş Eğitimi, Konsantrasyon Eğitimi, Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirme Sanatı eğitimleri verecek. KUZEM öte yandan geleneksel eğitimden yararlanamayan ve kurs merkezi binalarına gitmekte zorluk yaşayan engelli bireyler için de Web Tasarımı ve Engelli Bireyler İçin Çağrı Merkezi Elemanı eğitimleri verecek.

ANNELER İÇİN GÜVENLİ ÇOCUK OYUN SALONLARI

3-6 yaş çocukları olan kadın kursiyerlere de kapılarını açan KOMEK, annelere çocuklarını güvende hissedecekleri ortamlar sunuyor. Çocuk oyun salonlarında eğitici annelik branşında ihtisas yapmış uzmanlar tarafından çocuklara okul öncesi eğitim verilirken; aynı zamanda KOMEK atölyelerinde üretilen sağlıklı, eğitici ve eğlenceli oyuncaklarla çocukların el ve göz koordinasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olunuyor.

KOMEK VE ASEM KURS MERKEZLERİNDE SPOR İMKÂNI

Mesleki eğitimler ile birlikte kursiyerlere sağlıklı bir yaşam da sunan KOMEK, spor salonlarında; step-aerobik-zumba derslerinin yanında diyetisyen hizmetleri ile sağlık konusunda da destek veriyor. Ayrıca yüzme alanında kayıtlar gerçekleştirilirken havuz, sauna ve buhar odaları da kayıt yaptıran kursiyerlerin istifadesine sunuluyor.

KAYITLAR İÇİN SON TARİH 9 EKİM

Konya merkez ve ilçelerde 73 kurs merkezinde faaliyetlerini sürdüren KOMEK ve ASEM’de yeni dönem kayıtları 9 Ekim tarihine kadar “komek.org.tr” adresinden yapılabiliyor.