Karatay'daki aile sağlık merkezi açılışa gün sayıyor

Karatay Belediyesi tarafından Karakulak Mahallesi'nde temeli atılan Aile Sağlığı Merkezi artık açılış için gün sayıyor. Merkezin yakın zamanda hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni projenin Karatay'ın ve Konya'nın sağlık altyapısına güç katacağını belirtti.

Karatay'daki aile sağlık merkezi açılışa gün sayıyor

Karatay Belediyesi tarafından Karakulak Mahallesi’ne kazandırılacak Karakulak Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor. 

Bin 100 metrekarelik inşaat alanına yapılan merkezde; 5 doktor odası, 5 hemşire odası, Gebe İzleme Odası, Aşı ve Bebek İzleme Odası, Tıbbi Müdahale Odası, Laboratuvar ve çok amaçlı bir de salon bulunuyor. 

MAHALLELERİMİZİN İHTİYAÇLARINA GÖRE YATIRIMLARIMIZ ŞEKİLLENİYOR

Hayırsever Mehmet İlker Yiğit’in de katkılarıyla yapılan Karakulak Aile Sağlığı Merkezi’nin kısa süre içinde tamamlanarak vatandaşa hizmet vermeye başlayacağını belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak hayata geçirdikleri daha birçok sağlık yatırımlarıyla ilçenin ve Konya’nın güçlü sağlık altyapısına katkı sunduklarını söyledi. 

Karatay'daki aile sağlık merkezi açılışa gün sayıyor

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitim, altyapı, sosyal ve kültürel alanların yanı sıra sağlık yatırımlarını da ayrıca önemsiyoruz. Mahallelerimizin ihtiyaçlarını belirleyip buna göre eksikliklerin giderilmesi için çaba gösteriyoruz. Bu çabamızla sağlık hizmetlerine katkı sunacak önemli hizmetlere imza atıyoruz. Karakulak Aile Sağlığı Merkezi ile de Karakulak Mahallemiz ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız inşallah yakın bir zamanda çok daha konforlu ve modern sağlık hizmeti almaya başlayacak. Tamamlanmak üzere olan sağlık tesisimizin ilçemize ve hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.