Tropikal Kelebek Bahçesi 10 ayda Kaç Ziyaretçiyi Ağırladı? Rakamlar şaşırtıcı!

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Konya'nın favori ziyaret mekanları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Mevlana Müzesi'nden sonra Konya'da en çok ziyaret edilen mekanı olmayı başaran bahçede bu yıl da yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşandı. işte detaylar.

Tropikal Kelebek Bahçesi 10 ayda Kaç Ziyaretçiyi Ağırladı? Rakamlar şaşırtıcı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yılbaşından bu yana da 450 bin 739 ziyaretçi sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdı. 7 bin 600 metrekare kullanım alanına sahip olan Tropikal Kelebek Bahçesi; 3 bin 500 metrekare yürüyüş alanına sahip. Bahçeyi ziyaret edenler, kelebekleri yakından izleyebiliyor. Tropikal Kelebek Bahçesi Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00- 17.00 saatleri arasında kapılarını açıyor.

“Tropikal Kelebek Bahçesi yılın her döneminde ilgi görüyor”

Başkan Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçemiz yerli ve yabancı turistlerin, fotoğraf tutkunlarının, doğaseverlerin önemli ziyaret tercihlerinden biri haline geldi. Bu yoğunluğun yaz aylarında zirveye çıkması sonucu Temmuz ayında rekor ziyaretçi sayısına ulaşmıştık. Ağustos, Eylül ve Ekim ayında da devam eden ziyaretçi yoğunluğumuz yine rekor seviyelere ulaştı ve bu süre zarfında misafir sayımız Ocak ayından bu yana 450 bin 739’a ulaştı. Şehrimizin ev sahipliği yaptığı ulusal ve uluslararası etkinlikler de yine Konya Tropikal Kelebek Bahçemizin dünya arenasında da bilinirliliğini arttırdı. Belediye olarak katıldığımız fuarlarda da Bahçemizi tanıtmaya devam ediyoruz. İlimizin Mevlana Türbesinden sonra en çok ziyaret edilen mekanlarından olan bahçemiz sembol mekanlardan birisi olarak şehrimize gelen misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyor. Ben herkesi, farklı renk ve türleriyle doğuşundan itibaren bir mucize olan kelebeklerin yaşamlarına tanıklık etmek üzere ülkemizin ve dünyanın her yerinden Konya Tropikal Kelebek Bahçemize davet ediyorum” dedi.