TEMMUZ ASGARİ ÜCRET ZAMMI Bakan Bilgin'den Açıklama

Asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri gündemde yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışan temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı hakkında detayları merak ediyor. Kamu çalışanlarına yapılan zam sonrasında gözler asgari ücrete çevrildi.

TEMMUZ ASGARİ ÜCRET ZAMMI Bakan Bilgin'den Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Asgari ücret açıklamaları merak konusu oldu. Çalışanlar asgari ücret hakkında müjdeli haberi bekliyor. Temmuz ayı asgari ücret zammı hakkında tahminler yapılıyor. Peki 2023 temmuz asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret kaç TL'ye yükselecek?

 

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK? 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret hakkında açıklama yaptı.

Bakan Bilgin; "Asgari ücret sadece en düşük ücreti belirlemiyor. Asgari ücreti yukarı çıkardıkça, bütün ücretler yukarı doğru çıkıyor. "Siz asgari ücreti yüzde 70 artırdığınız zaman üsttekiler de yüzde 70 artış istiyorlar" diyorlar. Asgari ücretle ilgili bir tarihsel bir adım attık, geliri vergi dışı bıraktık. Asgari ücretten 1 buçuk yıldır vergi alınmıyor. Temmuzda reel alım gücünü koruyacak şekilde düzenleyeceğiz." dedi.

 

"500 DOLAR CİVARINDA OLACAK"

Bakan Bilgin; "Cumhuriyet tarihinde dolar bazında 455 doların üzerinde en yüksek seviyeye çıkaran bir düzenleme yaptık ocak ayında, temmuzda da aynısını yapacağız. Benim oradaki yaklaşımım şudur, aşağı yukarı 500 dolar civarında, ona denk bir asgari ücret düzenlemesi yapmamız gerekir. Çalışmalarımız hazır." ifadelerini kullandı.