Seydişehir Belediyesi'nden gaziler onuruna yemek.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gaziler onuruna yemek düzenledi.

Seydişehir Belediyesi'nden gaziler onuruna yemek.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen yemeğe Kıbrıs Gazileri ile İç Güvenlik Gazileri katıldı.

Şehitlik ve gaziliğin inanç değerlerinden kaynaklanan önemli kavramlar olduğunu ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Devletin bekası milletin devamı açısından değerlendirdiğimizde güvenlik anlamıyla bu milletin malı canı, namusunun emniyette olması anlamında bakıldığında sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Hepinizin yüzünde samimiyet, muhabbet ve vatan vazifesini tam olarak yerine getirmenin haklı gururunu görüyorum. Bu vatan, bu memleket için kurşun yemiş uzuvlarınızı feda etmiş kişilersiniz. Bizlerde sizlerle birlikte olabilmekten mutluyuz. Sizler her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız." dedi.

Kaymakam Deniz Pişkin, “Milletimizi millet yapan değerler arasında bulunan şehitlik ve gazilik unvanları bizler için kutsal olan ve ebediyete kadar da bu gururu ve şerefi ebediyete kadar taşıyacağınız onurdur. Sizler gaziler vatanseverliğin yaşayan abidelerisiniz. Sizlere her zaman kapımız açık” ifadelerini kullandı. 

Protokol konuamasının ardından programa katılan gaziler Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a kendilerini unutmadığı için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Adile Baysal Kültür Evinde gaziler onuruna verilen yemeğe, Kaymakam Deniz Pişkin,  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Cumhuriyet Başsavcısı Kadri Yalçın Özkubat,  İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı  ve  gaziler katıldı.