Meram Belediyesi'nden öğrencilere 1000 TL eğitim desteği

Meram Belediyesi, bu yıl ilk kez üniversiteyi kazanan Meram gençliğine eğitim desteği vereceğini duyurdu. Desteğin müjdesini Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş verdi. Başkan Kavuş, ilçede ikamet edip yurtiçinde üniversite kazanan Meramlı gençlere 1.000 TL eğitim desteği vereceklerini duyurdu.

Meram Belediyesi'nden öğrencilere 1000 TL eğitim desteği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BAŞKAN KAVUŞ; “HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Şartları taşıyan tüm Meramlı gençlere belediye tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ‘İlk Üniversitem İlk Harçlığım’ eğitim desteği verileceğini söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, donanımlı, özgüven, karakter ve ahlak sahibi bir gençlik için bugüne dek pek çok adım attıklarını ifade etti. Bu eğitim desteği ile gençlerin Meramlı olmaktan bir kez daha gurur duyacaklarını kaydeden Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Gençlerimize umut aşılamak, destek olmak ve yanlarında olduğumuzu göstermek için ‘İlk üniversitem, ilk harçlığım’ slogonıyla destek programı başlattık. Hayatlarının bu yeni döneminde ilk harçlıkları bizden olsun istedik. Meram’ın çocuklarımızın hayatlarında güzel bir hatıra olarak daima var olmasını arzu ettik. Tabi bunun yanı sıra onların ve ailelerinin yanında olduğumuzu göstermeyi ve iyi bir başlangıç yapmalarını hedefledik. Çünkü Meram’ın en büyük umudu, en büyük kaynağı, en büyük serveti gençleridir. Bu umudu körüklemek adına Meram Belediyesi olarak bugüne kadar pek çok adım attık. Gerek onlara ve eğitimlerine gerekse eğitimcilerimize ve eğitim yuvalarımıza daima destek verdik. Verdiğimiz bu eğitim desteği de yapılan çalışmalarımızdan sadece birisi gibi görünüyor belki ama bizim için en anlamlısı diyebilirim. Güzel günlerde harcasınlar inşallah.”

Eğitim Desteği İçin Gereken Şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması ve herhangi bir adli sicil kaydı bulunmaması gerekmektedir.

Destek için başvuruda bulunacak öğrencinin ve ailesinin 01.09.2022 öncesi itibariyle Meram’da ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan ikametgah değişiklikleri kabul edilmeyecektir.

Destek, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde üniversitelerin önlisans ve lisans programlarına ilk kez 2022 yılında yerleşmiş olan öğrencilere, bir defaya mahsus olmak üzere 1.000 TL (Bin TL) nakit olarak verilecektir. Destekten devlet, vakıf ve özel üniversiteleri kazanarak kayıt yaptıranlar yararlanabileceklerdir.

Açık öğretim ve uzaktan eğitim üniversitelere yerleşen öğrenciler destekten yararlanamayacaklardır.

Destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin 20 Eylül 2022 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında universite.meram.bel.tr adresi üzerinden önbaşvuru yapmaları gerekmektedir.

Bilgileri eksik veya yanlış dolduranların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuruda bulunan öğrenciler kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz olarak 03 Ekim 2022 – 07 Ekim 2022 tarihleri arasında Meram Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Eksik evrak teslim edilmesi durumunda başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler ise şu şekilde;

Kimlik Fotokopisi

Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi

Adli Sicil Kaydı

ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul – Bölüm Belirten)

Öğrenci Belgesi (Okul Kayıt Belgesi)

BAŞVURU İÇİN TIKLA