KONYA'DA SAHTE İÇKİ OPERASYONU: 5 GÖZALTI

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Alkollü İçki Kaçakçılığı/Sahteciliği ile ilgili olarak Türkiye geneli 81 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Konya'da gerçekleşen operasyonda depo, ev ve araçlarda yapılan aramada çok sayıda Alkollü Sahte İçki ve sahte içki yapımında kullanılan ham madde ele geçirildi.

KONYA'DA SAHTE İÇKİ OPERASYONU: 5 GÖZALTI
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, halkın sağlığını hiçe sayarak haksız kazanç elde etmek için sahte alkollü içki üreten şahıslara yönelik 81 ilde operasyon gerçekleştirdi.  

Ülke genelinde yapılan operasyonlarda Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, belirlediği adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyerek sahtekarlara göz açtırmadı.

Yapılan çalışmalar neticesinde KOM Şube ekiplerince tespit edilen 4 ev, 3 araç ve 1 depoda arama yapıldı. Yapılan aramalarda sahte alkollü içki yapımında kullanılan 305 litre Etil Alkol, 56 adet Alkol Kiti, 7 adet alkol yapımında kullanılan Aparat, 118 adet Boş Pet Şişe Ve 30 litre Sahte Alkollü İçecek ele geçirilerek el konuldu.

Olayla ilgili sahte alkollü içki üretimi ve ticareti yaptığı tespit edilen 5 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.