Konya'nın Dev Dönüşüm Projesi Hızla Devam Ediyor

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında devam eden Üst Adalar 2. Etap inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Konya'nın Dev Dönüşüm Projesi Hızla Devam Ediyor

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “İlçeye ve şehre değer katacak bu proje ile ilçe genelinde devam eden diğer kentsel dönüşüm projelerine neden bu kadar önem verdiğimiz deprem felaketi ile daha iyi anlaşıldı” dedi.

Dönüşüm Projesi’nde ihalesi ve yer teslimi yapılan yeni bir etap'ın inşaat süreci önümüzdeki hafta başlayacak.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hızla yükselen dev bütçeli Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm projesinde incelemelerde bulundu. Başkan Kavuş, inşaatı devam eden ‘Üst Adalar’ etabı ile ihalesi ve yer teslimi yapılan 1. Etap inşaat alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BAŞKAN KAVUŞ; “ŞÜKRAN KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA YENİ BİR ETAPTA DAHA İNŞAAT SÜRECİ BAŞLIYOR”

Başkan Kavuş, 20 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip ‘Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi Üst Adalar’ etabı inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Proje tamamlandığında, şehrin en güzel, en nadide, en gözde ve cazibe merkezi yerlerinden biri olacağını söyleyen Kavuş, “Sadece Meram değil Konya adına önemli bu proje için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Konya Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere pek çok kurum elini taşın altına koydu. Ve nihayetinde bugünlere geldik.

İÇERİSİNDE 158 DÜKKAN VE 149 OFİS BULUNACAK

Bu etaptaki 6 adada bulunan 18 yapının 16’sında inşaat hızla yükseliyor. İkisinde de yakın zamanda temel atılacak. İnşallah söz verilen zaman içinde de tamamlanacak. Bu vesile ile bir müjdeyi daha hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. İçerisinde 158 dükkan 149 ofis bulunan ve toplam arsa alanı 15 bin 587 metrekare ve toplam inşaat alanı da 37 bin 904 metrekare olan 1. etabın da ihalesi tamamlanıp yer teslimini gerçekleştirildi. Yakın zamanda temeli atılacak." dedi.

Konya'nın Dev Dönüşüm Projesi Hızla Devam Ediyor