Konya emniyetinden sıkı denetim! Çok sayıda silah ele geçirildi

Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Kentin birçok noktasında aralıksız sürdürülen denetimlerde çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi.

Konya emniyetinden sıkı denetim! Çok sayıda silah ele geçirildi

Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri şehrin dört bir yanında uygulamalarını sürdürüyor. Polis ekiplerinin son bir haftada gerçekleştirdiği denetimlerle suçlulara ve magandalara göz açtırılmıyor.

Vatandaşların huzuru için uygulamalarını aralıksız sürdüren polis ekipleri özellikle düğün merasimleri ve asker eğlencelerinde maganda kurşunuyla can kaybı yaşanmaması için denetimlerini sıklaştırdı. 

Gerçekleştirilen uygulama ve denetimlerde 32 ruhsatsız tabanca, 5 ruhsatsız pompalı tüfek, 4 ruhsatsız av tüfeği, silahlarla birlikte çok sayıda tabanca ve tüfek fişeği ele geçirildi. 12 şahıs hakkında 6136 Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanununa muhalefet suçundan adli işlem başlatılırken 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise vatandaşların huzur ve güven ortamının korunması için denetim ve uygulamaların aralıksız sürdürüleceğini ifade etti.