KONYA EMNİYETİ'NDEN ÇALINTI BİSİKLET OPERASYONU

BİR İŞ YERİNDE ONLARCA ÇALINTI BİSİKLET ELE GEÇİRİLDİ, EMNİYET BİSİKLETLERİ SAHİPLERİNE TESLİM ETMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

KONYA EMNİYETİ'NDEN ÇALINTI BİSİKLET OPERASYONU
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Emniyet Müdürlüğü Meram Suç Önleme Ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri hırsızlara göz açtırmıyor.

Özellikle bisiklet ve elektrikli bisiklet hırsızlıklarının faillerinin yakalanması için özenle çalışan polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde Sahibiata Mahallesi’nde ikinci el eşyaların satıldığı öğrenilen bir bir iş yeri ve depoda çok sayıda bisiklet, elektrikli bisiklet ve birçok çalıntı malzemenin de satılmaya çalışıldığı bilgisine ulaşıldı.  

Meram Suç Önleme Ve Soruşturma Büro Amirliği’nce özel bir ekip kurularak belirtilen adresler takibe alındı. Yapılan takibin ardından kurulan özel ekiplerle adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çeşitli marka ve modellerde 33 bisiklet, 1 elektrikli bisiklet, akü ve adaptör gibi çok sayıda bisiklet parçasının yanı sıra elektronik eşya, elektrikli testere, deterjan gibi çeşitli çalıntı malzemeler ele geçirildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından söz konusu eşyalar muhafaza altına alındı. İş yeri sahibi ve olayla ilgili olduğu düşünülen 4 şüpheli gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken polis bisikletleri sahiplerine teslim etmek için çalışma başlattı


Edinilen bilgiye göre daha önceden bisiklet hırsızlığı için polis merkezlerine müracaatta bulunan vatandaşlara Feridiye Polis Merkezî Güven Masası görevlileri tarafından yardımcı olunacağı ve tespiti yapılan eşyaların sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.