Konya'da Su Borçlarına Yapılandırma Fırsatı!

KOSKİ abonelerine su ve atık su borçlarında yapılandırma imkanı sunuyor! Borcu olan abonelerin son başvuru tarihi 31 Mayıs. Tüm işlemler KOSKİ şubelerinde yapılabilir.

Konya'da Su Borçlarına Yapılandırma Fırsatı!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su faturalarını ödemekte zorlanan abonelerine yardım eli uzatıyor.

7440 Sayılı Kanun gereği su ve atık su borcu bulunan abonelerin 31 Aralık 2022 tarihinden önceki borçları, KOSKİ tarafından yapılandırılıyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 MAYIS 2023

Yapılandırma hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Borçlar peşin ödenebileceği gibi taksitler halinde de ödenebiliyor. Ayrıca, peşin ödemelerde gecikme cezasının yüzde 90'ı siliniyor. Aboneler, internet üzerinden, KOSKİ mobil uygulaması veya KOSKİ şubelerinden başvuru yapabilirler.

"Yapılandırma ile su ve atık su borçları taksitlendirilebiliyor"

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu kanunun ilgili maddeleri gereğince su ve atık su borcu bulunan abonelerimizin borçlarını yeniden yapılandırması hususunda imkân sağlanmıştır. Buna göre, müracaat edilmesi halinde, 31 Aralık 2022 tarihi (bu tarih dâhil) öncesi su ve atık su borçları yeniden yapılandırılacaktır. Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli ödenmesi halinde, herhangi bir idari ve hukuki işlem yapılmayacaktır. Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine kanunda belirtilen Yİ/ÜFE aylık değişim oranları uygulanacaktır. Bu şekilde hesaplanan borçlar, peşin olarak ödenebileceği gibi, taksitle de ödenebilecektir. Peşin ödemelerde gecikme cezasının yüzde 90’ı silinecektir.”

YAPILANDIRMA İŞLEMLERİ TÜM KOSKİ ŞUBELERİNDE YAPILABİLİR

Yapılan açıklamada, abonelerin internet üzerinden (e-devlet veya www.koski.gov.tr resmi web adresinden) veya IOS ve Android temelli KOSKİ Mobil uygulamasından yapılandırmalarını bulundukları yerden kolaylıkla yapabilecekleri belirtildi. Ayrıca yapılandırmanın KOSKİ Merkez, Selçuklu ve Karatay hizmet binaları ile merkez ilçeler dışındaki diğer 28 ilçede bulunan KOSKİ şubelerinde de yapılabileceği dile getirildi.

KOSKİ MOBİL UYGULAMA İNDİR (Android)

KOSKİ MOBİL UYGULAMA İNDİR (İos)

KOSKİ'nin tüm şubeleri için adres ve iletişim bilgilerine https://www.koski.gov.tr/Subelerimiz/ adresinden erişebilirsiniz.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olmak için bağlantıya tıklayarak Trafikkonya instagram hesabımızı takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/trafikkonya