Kazada ölen anne- baba ve 27 günlük bebekleri toprağa verildi

AKSARAY'da, otomobilin kamyona arkadan çarptığı kazada hayatını kaybeden Ali Osman Gezginç (33), eşi Nazmiye Gezginç (32) ve 27 günlük bebekleri Elif Yüsra, yan yana toprağa verildi. Kazadan yaralı kurtulan oğulları Mehmet Gezginç'in ise yoğun bakımda.

Kazada ölen anne- baba ve 27 günlük bebekleri toprağa verildi

Kaza, dün saat 19.30 sıralarında, Eskil ilçesi ile Eşmekaya beldesi arasında meydana geldi.

Ali Osman Gezginç kontrolündeki 42 DDN 36 plakalı otomobil Eşmekaya'dan Eskil ilçesine hastaneye gidiyordu.

Mahmut Batur'un (34) kullandığı 42 ACN 64 plakalı kamyona arkadan çarptı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sürücü Ali Osman Gezginç ile eşi Nazmiye Gezginç olay yerinde yaşamını yitirdi.

KAMYON SÜRÜCÜSÜ GÖZ ALTINDA

Çiftin 27 günlük bebekleri Elif Yüsra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Oğulları Mehmet Gezginç ise sağlık ekiplerince Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kazadan sonra gözaltına alınan kamyon sürücüsü Mahmut Batur'un, jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

HASTANEYE GİDİYORLARMIŞ

Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Güneş, "Beldemizde meydana gelen kazada Ali Osman, eşi Nazmiye ile çocukları Elif vefat etti. Kaza Ali Osman’ın Eskil ilçesine giderken kamyona arkadan çarpması sonucu gerçekleşiyor. Olay yerinde karı-koca vefat ediyor. Oğlu Mehmet ile ailenin yeni doğan bebeği hastaneye kaldırılıyor. Bebek hastanede vefat ediyor.

Oğulları da yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Ali Osman, dün babası Mehmet Gezginç’ten hastaneye gitmek için otomobilini almış. Kendisinin başı, eşinin de dişinin ağrısı için Eskil Devlet Hastanesi'ne giderken kaza yapıyorlar" dedi. 

YAN YANA DEFNEDİLDİLER 

Otopsi işlemlerinin ardından cenazeler, yakınlarına teslim edildi. Hatay son dakika Amca İbrahim Gezginç, kucağına aldığı 27 günlük yeğeni Elif Yüsra Gezginç'i Esmekaya beldesine cenaze için götürdü. Cenazeye Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu da katıldı. Belde mezarlığında kılınan namaz sonrası Nazmiye, eşi Ali Osman ile 27 günlük bebekleri Elif Yüsra Gezginç, yan yana toprağa verildi.