Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

Karatay Belediyesi Kent Konseyi tarafından başlatılan ve ilçedeki tüm ilkokulları ile anaokulları kapsayan 'Sıfır Atık Tiyatrosu' etkinliği yeni eğitim dönemiyle yeniden başladı. Projeyle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da binlerce öğrencide sıfır atığın yanı sıra çevre bilinci oluşturulması hedefleniyor.

Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

Karatay’da günlük hayatta atık oluşumunu en aza indirmek, oluşan atığın da kaynağında bertaraf edilerek ekonomiye yeniden kazandırılmasını amaçlayan 'Sıfır Atık' çalışmaları sürüyor. 
Bu konuda toplumun geniş bir kesiminde farkındalık oluşturmayı da hedefleyen Karatay Belediyesi bu kapsamda eğitim çağındaki çocuk ve gençlere yönelik birçok etkinlik düzenliyor. 

Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

İLK GÖSTERİ KIZÖREN İLKOKULU’NDA BAŞLADI

Geçtiğimiz dönemlerde Karatay Belediyesi Kent Konseyi tarafından ilçedeki tüm okullarda düzenlenen “Sıfır Atık Tiyatrosu” projesi, 2023-2024 yeni eğitim döneminde de devam ediyor.
Sıfır Atık Ortaöğretim Çalışma Grubu koordinasyonundaki söz konusu proje, eğitim çağındaki çocuklarda Sıfır Atık bilincini aşılamanın yanı sıra bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. İlçedeki tüm ilk ve ana okul öğrencilerine yönelik yapılan tiyatro gösterilerinin ilki, merkeze uzak Kızören Mahallesi’ndeki Kızören İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

TİYATRO İLE ÇOCUKLARA SIFIR ATIK BİLİNCİ KAZANDIRILIYOR

“Sıfır Atık Tiyatrosu” ile öğrencilere israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, daha az atık oluşmasının yöntemleri ile atığın oluşması durumunda bu atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşümünün sağlanması gibi daha birçok konu, öğrencilere tiyatral bir dil ve eğlenceli performanslarla anlatılıyor. 

Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KARATAY BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Tiyatroyu izleyen öğrenciler su tasarrufu, sıfır atık ve geri dönüşüm konularında kendilerini bilgilendiren oyunu büyük keyifle izlerken; bu anlamlı proje dolayısıyla da Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ettiler.

SIFIR ATIK HEDEFİMİZE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ

Karatay Belediyesi olarak Sıfır atık konusunda birçok çalışma yürüttüklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçedeki tüm okullarda devam ettirdikleri Sıfır Atık Tiyatro gösterisi ile de çocuklarda güzel bir farkındalık oluştuğunu belirtti. 

Karatay'da sıfır atık tiyatrosu

Projenin geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de devam edeceğini söyleyen Başkan Hasan Kılca; “Çocuklarda çevre ve özellikle de Sıfır Atık bilincinin aşılanması ve bu konuda bir farkındalık oluşturulması amacıyla başlattığımız Sıfır Atık Tiyatrosu’nu bu yıl da sürdürüyoruz. Karatay Kent Konseyi Sıfır Atık Çalışma Grubumuzun koordinatörlüğünde, Kızören İlkokulu’nda başlayan gösterimizi 300 minik öğrencimiz faydalandı ve yavrularımız, gösteriyle atıkların geri dönüşümü konusunda bilinçlenirken keyifli vakit de geçirmiş oldular. Geçtiğimiz dönem etkinliğimiz sayesinde 20 bin öğrencimize ulaşmıştık. Karatay Belediyesi olarak Sıfır Atık konusunda farkındalığı artırma gayretindeyiz. Bu çalışmaları hep birlikte, el ele yaparak Karatay’ımızda Sıfır Atık hedefimize ulaşmak istiyoruz. Çünkü bu dünya hepimizin ve geleceğe bırakılacak en güzel hazine temiz bir dünyadır diye düşünüyorum” dedi.