Karatay Belediyesi yeni bir konut hamlesi başlatıyor! | TIKLA, BAŞVUR!

Karatay Belediyesi, ilçe bazında yeni başlatacağı konut hamlesini tanıttı. Belediye, 43'üncü toplu konut hamlesi olan Akasya Park Konut Yapı Kooperatifini tanıtımını gerçekleştirdi. 2+1 ve 3+1 olmak üzere 228 konut için başvurular 1 Kasım 2022 itibariyle başlayacak. Tüm detaylar…

Karatay Belediyesi yeni bir konut hamlesi başlatıyor! | TIKLA, BAŞVUR!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay Belediyesi Kooperatif başvurusu ne zaman? Karatay Akasya Park Konut Kooperatifi başvurusu, Karatay Belediyesi Akasya Park Evleri Kooperatifi kaç konut yapılacak, Akasya Park Konut Kooperatifi nereye yapılacak? Merak edilen tüm bu sorular cevabını buldu.

KARATAY BELEDİYESİ YENİ TOPLU KONUT HAMLESİNİ DUYURDU

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Akasya Park Toplu Konut Yapı Kooperatifi projesini kamuoyuna duyurdu.

“BUGÜNE KADAR 21 BİN 656 KONUT ÜRETTİK, BUGÜN 228 KONUT DAHA EKLİYORUZ”

Kooperatifin yönetim kurulu üyeleriyle kameralar karşısına geçen Başkan Hasan Kılca, yeni konut hamlesi hakkında bilgi verdi.

Hasan Kılca, “Tarihin en sağlam köklerinden beslenen Karatay; ilim irfan, kültür ve sanat beşiği olmasının yanında aynı zamanda bağrında taşıdığı kıymetli mimari eserleriyle bir medeniyet merkezidir. Bu şehrin manevi dokusunu ilçemizdeki her sokakta her cadde ve mimari eserde rahatça görebiliriz. İlçemizin kültür ve medeniyet bütünlüğüne katkı sağlayan estetik bütünlük ve değerler ışığında her yeni güne yeni bir proje ekliyor, Karatay’ımız için çalışıyoruz. Bu hassasiyetle Kadim Anadolu kültürünün izlerini taşıyan ilçemize ve hemşehrilerimize yakışan değerde belediyemiz öncülüğünde yeni bir toplu konut hamlemizin daha startını veriyoruz. Belediyemiz öncülüğünde hayata geçen toplu konut projelerimiz sayesinde bugüne kadar on binlerce hemşehrimiz, ferah ve konforlu yaşam alanlarına kavuşarak ev sahibi olurken; Karatay’ımız da daha düzenli ve güvenli yapılaşmanın merkezi haline dönüşmüş oldu. İlçemize kazandırdığımız 41’nci Akıncı Park Toplu Konut Projemizle 252; 42’nci Aksa Park Konut Projemizle 312 ve şimdi sizlerle paylaşacağımız 43’ncü “Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi” hamlemizle de 228 vatandaşımız ev sahibi olacak. Belediyemiz öncülüğündeki kooperatiflerle bugüne kadar 21 bin 656 konut ürettik, Akasya Park ile birlikte bu rakam 21 bin 884’e ulaşacak inşallah” dedi.

AKASYA PARK EVLERİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ NEREDE YAPILACAK?

Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi evlerinin; Kumköprü Mahallesi, Akcami Sokak, Mancılık Sokak ve Zaruri Sokak arasında kalan bölgede hayata geçeceğini belirten Kılca, proje detayları hakkında ise şunları söyledi:

“18 bin 373 metrekare alanda, 19 bloktan oluşan, 3+1 ve iki tip 2+1 olmak üzere toplamda 228 daireli projemizi yeşil alanlarla da destekliyoruz. Dolayısıyla peyzaj düzenlemeleri, park ve dinlenme alanları ile kapalı yeraltı otoparkı bulunan Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi projemiz, siz kıymetli hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğuna değer katacak. Gayemiz odur ki; fethedilmedik gönül, duasında yer almadığımız kardeşimiz kalmasın. Bu anlayışla çalışmaya, üretmeye ve hizmet ulaştırmaya var gücümüzle çalışacağız. Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi’mizin ilçemizin çehresini değiştirecek ve şehrimizi dönüştürecek kıymetli bir çalışma olduğuna inanıyor; projemizin Karatay’a Konya’ya ve siz hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

AKASYA PARK EVLERİ KONUT KOOPERATİFİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi’ne üye başvuruların alınacağı tarihi de açıkladı.

Başkan Hasan Kılca, “Üye başvurularımızı online olarak internet üzerinden 1-7 Kasım tarihleri arasında almaya başlıyoruz. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, belirttiğimiz tarihler arasında kayıtlarını oluşturabilirler. Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi projemizin ilçemize, şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu alanla birlikte ihtiyaç olan daha birçok bölgede yeni yaşam alanlarının oluşmasına öncülük etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KARATAY AKASYA PARK EVLERİ KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

19 bloktan oluşan, 3+1 ve iki tip 2+1 olmak üzere toplamda 228 daireli Akasya Park Konut Yapı Kooperatifi’ne başvuru şartları da belli oldu.

Üye başvuruları, aşağıdaki link tıklanarak internet üzerinden 1-7 Kasım tarihleri arasında alınacak.

120 adet 142 metrekarelik 3+1 dairelerin ön başvuru bedeli 9 bin 500 TL, peşinat 200 bin TL, aidat ise 9 bin 500 TL olacak.

19 adet 116 metrekarelik 2+1 dairelerin ön başvuru bedeli 7 bin 500 TL, peşinat 165 bin TL aidat ise 7 bin 500 TL olacak.

TIKLA BAŞVUR!