KARATAY BELEDİYESİ İLÇEYE 'GÜL BAHÇESİ' KAZANDIRIYOR

Karatay belediyesi Park çalışmalarına hız vermeye devam ediyor. Büyük ilgi yakalayan Lavanta bahçesinden sonra sırada gül bahçesi var. Peki nerede bu park ve ne zaman açılacak?

KARATAY BELEDİYESİ İLÇEYE 'GÜL BAHÇESİ' KAZANDIRIYOR
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay Belediyesi, şehrin ve ilçenin çehresini değiştirecek yeni bir projeye daha imza atıyor. 13 bin 700 metrekarelik alana 50 bin adet ve 160 farklı türde gülün ekileceği Karatay Gül Bahçesi, Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde Lavanta, Hobi ve Piknik Bahçeleri’nin hemen yanı başında olacak. 

NE ZAMAN AÇILACAK?

Karatay Gül Bahçesi’nin gelecek yıl yaz aylarında ziyaretçi ağırlamaya başlaması hedefleniyor. 
 

Tamamlandığında hem görsel güzelliği hem de kokusuyla Karatay Lavanta Bahçesi’nin ardından ilçenin yeni cazibe noktası olması planlanan Karatay Gül Bahçesi’nde ziyaretçiler için her şey düşünüldü. Bahçeyi ziyaret edecek vatandaşların yanı sıra profesyonel veya amatör fotoğraf meraklıları, eşsiz kokular eşliğinde bahçe projesinde yer alacak gölgelikli salıncak, gül şemsiyesi, gazebo, gül takı, travers yürüyüş yolları, gül ağaçları ve daha birçok objeyi kullanarak hem birbirinden güzel fotoğraflar çekebilecek hem de unutulmaz bir gün yaşayacaklar. 
 

KARATAY’DA LAVANTA KOKUSUNA GÜL KOKULARI EŞLİK EDECEK

Karatay Gül Bahçesi projesi hakkında bilgi veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Lavanta Bahçesi, Hobi ve Piknik Bahçeleri ile artan Karatay’ın cazibesini Karatay Gül Bahçesi ile katlayacaklarını ifade etti. 
 

“Karatay Belediyesi olarak ilçenin tamamında yeşil kuşak çalışmalarımız, park ve bahçe çalışmalarımızla ilçemiz ile hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Karatay’ımıza ekonomik değerinin yanı sıra eşsiz görsel güzelliğiyle son üç yıldır yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin büyük ilgisini çeken Türkiye’nin en büyük Lavanta Bahçesi’ni 2019’da kazandırmıştık. Bu kapsamda da Karatay Lavanta Bahçemizin hemen karşısına 13 bin 700 metrekarelik alana görüntüsü ve kokularıyla gönüllerimizi renklendirecek bir gül bahçesinin çok yakışacağını düşündük. Karatay Gül Bahçemiztamamlandığında vatandaşlarımız ve fotoğraf meraklıları için oldukça güzel ve özel alanlar oluşturmuş olacağız. Aynı zamanda ilçemizdeki yeşil alanına da katkı sağlayacak bahçemiz, birbirinden farklı renklerde binlerce gülün görsel güzelliğiyle ilçenin yeni gözde noktası haline gelecek. Önceden şehrimizde Gül Bayramları ve Gül Festivalleri olurdu. İnşallah Karatay Gül Bahçemizi oluşturduktan sonra bir de Gül Festivali yapacağız. Dolayısıyla Lavanta, Hobi ve Piknik Bahçeleriyle bu bölgemizde yakaladığımız cazibeye Karatay Gül Bahçesi ile de güzel bir güç katmış olacağız. Karatay Gül Bahçemizin şimdiden Karatayımıza, Konya’mıza ve kıymetli hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.