Destek için müjde duyuruldu! Hesaplara 1.100 TL yatırılacak

Müjdeli haber bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, tarafından duyuruldu.

Destek için müjde duyuruldu! Hesaplara 1.100 TL yatırılacak

Dar gelirli ailelerin yükünü hafifletmek amacıyla hayata geçirilen Aile Destek Programı kapsamında, toplamda 4,3 milyar TL ödeme yapılacağını duyuruldu. 

Aile destek programı hakkında yurttaşların yaptığı sorgulamalar her geçen gün artıyor. Binlerce yurttaşın merakla beklediği ödemeler için Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'tan son dakika açıklama geldi...

Destek için müjde duyuruldu! Hesaplara 1.100 TL yatırılacak

Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan destek tutarının 48,1 milyar TL'yi aştığını belirterek, "Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla, arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye'mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz" dedi.

Bakan Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay 4,3 milyar TL destek vereceğiz. Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize ödeme yapıyoruz." açıklamasında bulundu. 

Destek için müjde duyuruldu! Hesaplara 1.100 TL yatırılacak

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler ise şu şekilde:450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL
450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL
911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL
1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.