BİZİM MERAM KÖYÜ DAĞ EVLERİ KOOPERATİFİ BAŞVURUSU I TIKLA, BAŞVUR

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni bir kooperatifin duyurusunu yaptı, başvuruları başlattı. Bizim Meram Köyü Dağ Evleri Konutları nerede yapılacak, başvuru ücreti ve aidatlar kaç lira? İşte başvuru linki ve formu ile tüm merak edilenler.

BİZİM MERAM KÖYÜ DAĞ EVLERİ KOOPERATİFİ BAŞVURUSU I TIKLA, BAŞVUR
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meram’ın yeni konut yapı kooperatifi Bizim Meram Köyü Dağ Evleri başvuruları başladı. Duyuruyu; Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş yaptı.

Başkan Kavuş, Meram’ın ruhuna ve özüne yakışan yeni bir yatırım müjdesi için kameralar karşısına geçti. Başkan Kavuş, Meram Büyük Konut Hamlesi’nin sekizinci halkası olan ‘Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaştı.

BAŞKAN KAVUŞ:“MERAM’A DAİR NE VARSA, DAĞ EVLERİNDE DE O OLACAK

Meram’ın ruhunu yansıtması ve yaşatması adına bugüne kadar olanlardan ayrı olarak bambaşka bir konseptte ve hedefte yükselecek olan ‘Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin Meram Büyük Konut Hamlesinin en yeşil halkası olacağına vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş,  projenin, tüm özellikleriyle Meram’a ve Meram’ın ruhuna çok yakışan bir proje olacağını söyledi.

Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin, şehrin trafiğinden, gürültüsünden, stresinden ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için doğa ile baş başa bir yaşam sunacağını kaydeden Başkan Kavuş, “Meram demek yeşil demek, tertemiz bir hava ve eşsiz güzellikte bir doğa demek, toprakla iç içe insan ve doğallık demek. Meram demek huzur demek, sükunet demek. İşte Meram’a dair ne varsa, Meram’a ait ne varsa Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nde de o var” diye konuştu.

PROJE, SAKİNLERİNE DOĞA İLE BAŞBAŞA YENİ BİR YAŞAM SUNUYOR” 

“Hemşehrilerimizden gelen talepler doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Bizim Meram Köyü Dağ Evleri, Konya-Antalya yolu 30. kilometrede, Sefaköy sapağında inşa edilecek. 400 bin metrekarelik alan içerisinde, 230 bin metrekarelik arsa alanında 500 ila 700 metrekare müstakil parsellerde konumlanacak. Toplamda 407 adet olarak inşa edilecek dağ evleri’nin bünyesinde, tarım yapılabilecek alanlarıyla birlikte bir de açık otopark alanı bulunacak. Evler, tek tip 91,33 metrekare büyüklükte, hem yaz hem de kış aylarında konaklanabilecek şekilde ve imar mevzuatına uygun şekilde yapılacak. Her parselin kendi tapusu bulunacak. Parseller konum ve büyüklüklerine göre şerefiyelendirilecek.”

 

BAŞKAN KAVUŞ: “BAŞVURULAR 7 EKİM CUMA GÜNÜ SONA ERECEK”

Meram’ın pek de yabancı olmadığı bu yaşamın önceki hamlelerde olduğu gibi yine kooperatif usulü gerçekleşeceğini belirten Başkan Kavuş, projenin diğer detayları hakkında da şu bilgileri verdi; “Salon, Mutfak, Banyo ve Terastan oluşan evler 1+1 konseptinde olacak. Ön Başvuruları, 1 Ekim’den itibaren başladı. Ancak başvuru ücretleri 3 Ekim Pazartesi resmi iş gününden itibaren yatırılabilecek. Başvurular için son tarih ise 7 Ekim Cuma olacak. Başvuruların fazla olması durumunda önceki kooperatiflerimizde de olduğu gibi ön başvuru gerçekleştiren hemşehrilerimiz arasından, noter huzurunda kura çekilecek. Bizim Meram Köyü Dağ Evleri Kooperatifi’nde başvuru bedeli 10 Bin TL olarak belirlendi. Peşinat 300 Bin TL, aylık aidatlar ise yine 10 Bin TL olacak. Tüm bu özellikleri ve güzellikleriyle Meram Dağ Evleri, ilçemize şehrimize ve sahiplerine şimdiden hayırlı olsun, güle güle, sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerde otursunlar.”

DAĞ EVLERİNE TIKLA BAŞVUR