BAŞKAN HASAN KILCA'DAN ŞEB-İ ARUS HAFTASI MESAJI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 7-17 Aralık tarihleri arasında 'Dostluk Vakti' temasıyla gerçekleştirilecek olan 'Hz. Mevlana'nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri' haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN HASAN KILCA'DAN ŞEB-İ ARUS HAFTASI MESAJI
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hz. Mevlana’nın düşünceleri ve tasavvufi öğretilerinin en güzel şekilde işlediği eserleriyle insanlığa yüzyıllardır yol göstermeyi sürdürdüğünün altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Sevgi medeniyetimizin en kıymetli mimarlarından Hz. Pir’in misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için her türlü hazırlığımızı yaptık” dedi.

HZ. MEVLANA SEVGİ MEDENİYETİMİZİN EN KIYMETLİ MİMARLARINDANDIR

Başkan Kılca, "Vuslatının sene-i devriyesinde gönül insanı ve sevgi medeniyetimizin mimarlarından olan Hz. Mevlâna’yı rahmetle yâd ediyorum. Bizleri, bir kez daha Şeb-i Arus Haftası’na eriştiren Allah'a hamdolsun. Konya’mızda her yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında Hz. Mevlâna’nın vefatı ya da ‘gerçek alemde doğuşu’ münasebetiyle de anma törenleri düzenlenmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca Mevlâna dostu, Hazreti Pir’i anmak ve anlamak için Konya’da, Karatay’ımızda buluşmaktadır. ‘Gel’ çağrısıyla tüm dünyada tanınan Hz. Mevlana’yı bu yıl ‘dostluk vakti’ temasıyla anıyoruz. Konya’mızda 10 gün boyunca ilim, irfan, aşk, sevgi, muhabbet ve dostluk konuşulacak. Bizler de Konya olarak, Karatay Belediyesi olarak gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve Hz. Pir’in kıymetli bütün misafirlerini inşallah en iyi şekilde ağırlayacağız” açıklamasında bulundu.

ANADOLU İNSANININ MAYASINDAKİ DOSTLUK, DAYANIŞMA VE HOŞGÖRÜ BU TOPRAKLARDA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

Yüzyıllarca olduğu gibi bugün de Anadolu; tüm irfanıyla, Hz. Mevlana’nın ‘Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin’ anlayışıyla dostlarına gönül açmaya ve ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Ne mutlu bizlere ki İslam iklimiyle bereketlenmiş bu topraklarda, Hz. Mevlâna gibi gönül sultanları hiçbir zaman eksik olmamıştır.

Bu vesileyle; Hz. Mevlâna başta olmak üzere tüm Allah dostlarını, âlimlerimizi ve ariflerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla yâd ediyorum. Hakikati arayan herkese ışık tutan Hz. Mevlana’nın Hakk’a yürüyüşünün 749’ncu yıl dönümünün de milletimize ve tüm insanlık âlemine huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”