Başkan Altay, Çumra Apa Kamp Alanı'nı İnceledi: 'Öğrencilerimiz İçin En İyisini Yapıyoruz'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra'da bulunan Apa Kamp Alanı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Altay, kamp alanının Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademisi öğrencilerinin sosyal ve sportif faaliyetlerini destekleyen önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Başkan Altay, Çumra Apa Kamp Alanı'nı İnceledi: 'Öğrencilerimiz İçin En İyisini Yapıyoruz'

 Başkan Altay, Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’la birlikte yaptığı incelemeler sırasında kamp alanının fiziki durumu, içerisinde bulunan tesisler ve spor alanları üzerinde detaylı bir değerlendirme yaptı. Öğrencilerin konforunu ve eğitim olanaklarını en üst düzeye çıkardıklarını belirten Başkan Altay, kamp alanının gençlere sunduğu imkanları artırarak, onların sosyal, kültürel ve sportif alanlarda daha donanımlı bireyler olmalarına katkı sağladığını ifade etti.

Selçuk Üniversitesi’yle yapılan iş birliğiyle; Çumra Apa Kamp Alanı’nda, Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademisi (LİMA) ve Bilgehane öğrencileri başta olmak üzere hafta sonları doğa kampları, aile kampları ve izcilik kampları gerçekleştiriliyor. Kamp alanı, sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca etkin şekilde kullanılıyor.

Başkan Altay, kamp alanının Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademisi öğrencilerinin sosyal ve sportif faaliyetlerini destekleyen önemli bir merkez olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimiz için en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Onlar için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.