Bakan Nebati, kredi desteklerinin müjdesini verdi: "limiti 100 bin TL'den 300 bin TL'ye.."

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Twitter'dan yayınladığı mesajında esnafa, çiftçiye ve gençlere sağlanan Hazine faiz destekli krediler hakkındaki limitlerin yükseltildiğine dair bilgi verdi.

Bakan Nebati, kredi desteklerinin müjdesini verdi: &quotlimiti 100 bin TL'den 300 bin TL'ye.."
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5’lik faiz oranıyla kullandırılacak 100 milyar liralık Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi resmileşti. Ayrıca genç girişimcilere, çiftçilere, esnaf ve sanatkara sağlanan faizsiz kredilerin limitleri de artırıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yayınladığı mesajında, "Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar lira tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girmiştir.

Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin liraya çıkarılmıştır." dedi.

Hazine faiz destekli kredi


Esnaf ve sanatkarlara verilen kredi ile ilgili de bilgi veren Bakan Nebati, açıklamasını "Böylelikle, genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30'dan 35'e çıkartılmıştır. Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarılmıştır." şeklinde sürdürdü.

Nebati, yapılan düzenlemenin hayırlı olmasını diledi.