Atma Tıkla Projesinde ödüller Milletvekili Erdem ve Başkan Akkaya'dan

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesinin geri dönüşebilen atıkların ekonomiye kazandırılması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması amacıyla başlatmış olduğu Atma Tıkla isimli ödüllü geri dönüşüm projesinde vatandaşlar biriktirilen puanlarla ödülleri kazanmaya devam ediyor.

Atma Tıkla Projesinde ödüller Milletvekili Erdem ve Başkan Akkaya'dan
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Atıkları belediye teslim ederek topladıkları puanlarla kazanan hak sahiplerine ödülleri AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından teslim edildi. Veli Kaçar "Ütü", Zeynep Barık ise "futbol topu" almaya hak kazandı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, bu güzel projenin başarıyla yürümesinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı tebrik etti.

Başkan Akkaya’da, 2021 yılı Ekim ayından bu yana vatandaşların projeye yoğun ilgi gösterdiğine değinerek, “Türkiye genelinde ilk kez yapılan bir uygulamaydı. Projemiz evde geri dönüşüme tabi olacak atıkları cep telefonlarına indirdikleri uygulamamız üzerinden bize bildiriyorlar, her mahalle ve sokakta belirlediğimiz günlerde de bu atıklar ekiplerimiz tarafından tartılarak alınıyor. Her atık grubu kategorisine göre de puan kazanılıyor. Bu puanlar biriktirildikçe de puan kazanılıyor. Projemiz güzel bir şekilde devam ediyor” dedi.