Aksaray'daki selde hayatını kaybeden Asel bebek toprağa verildi

Aksaray'daki selde hayatını kaybeden 3 aylık Asel Bebek hayatını kaybetmişti. Cenazesi defnedildi.

Aksaray'daki selde hayatını kaybeden Asel bebek toprağa verildi

ADAF, UMKE ve çevredeki gönüllülerin aramalarıyla 6 günde Asel bebeğin cansız bedenine ulaşıldı. Asel Bebek dere yatağı kenarında selin sürükleyip getirdiği ağaçlığın altında bulundu. Olayı takip eden yakınları ise gözyaşlarına boğuldu. 

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbozoğlu ise şu açıklamalarda bulundu: “Bebeğimizin cansız bedenine bu sabah 09.45 civarında ulaştık. Gönül isterdi ki Asel bebeğimizi canlı bir şekilde ailesine, annesine, annesinin kucağına teslim edelim ama maalesef arama neticesinde cansız bedenine ulaştık. Ailesine teslim edeceğiz. Demek ki Cenabıhak Asel bebeğimizi çok seviyordu, yanına almak istedi. O artık cennet bahçesinde. Rabb'im tüm ailesine sabırlar versin.”

Kumbozoğlu şu şekilde devam etti: “Yaklaşık on kilometre civarında arama tarama yaptık. 7/24, gece gündüz çalıştık. Asel bebeğimizde yüreğimiz attı. Çok gayret gösterdik. Tabii bu selin özelliği; dere suyunun tamamen balçıkla kaplaması. Balçık yapışkan bir özellik taşıyor. Asel bebeğimizi kavrıyor ve kapatıyor. Bu şekilde olunca aramayı da zorlaştırdı. İş makinesi yardımıyla arkadaşlarımız, arama kurtarma ekibimiz bu balçığı fark ediyorlar. Bebek de küçük olduğu için işin zor tarafı da buydu. Ancak fark ediyorlar ve üstünden alarak bebeğimize ulaşıyorlar. Bulunma şekli bu şekilde”