13. Mevlana şiir şöleni o tarihte gerçekleşecek

Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin her yıl birlikte organize ettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek verdiği 'Mevlânâ Şiir Şöleni', 23 Eylül Cumartesi akşamı muhteşem bir programla gerçekleştirilecek.

13. Mevlana şiir şöleni o tarihte gerçekleşecek

Karatay Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin her yıl birlikte organize ettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek verdiği “13. Mevlânâ Şiir Şöleni” bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden şairleri ve sanatseverleri Konya’da buluşturacak. 

KONYA YİNE ŞİİRE DOYACAK

Bu yıl uluslararası statüde yapılacak olan “13. Mevlânâ Şiir Şöleni”, 23 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:00’de Mevlânâ Gül Bahçesi’nde gerçekleştirilecek. Açık sema alanında yapılacak Mevlana Şiir Şöleni ile sanatseverlere adeta bir şiir ziyafeti verilecek.

İŞTE ŞÖLENE KATILACAK ŞAİRLER!

Mevlânâ Şiir Şöleni’ne katılacak şairler ve yazarlar da belli oldu. Buna göre; A. Ali Ural (İstanbul), Abdurrahman Ekinci (Malatya), Afra Kutluğ (Konya), Ahmet Aka (Konya), Ahmet Alkan (Konya), Arazgül Rejepova (Türkmenistan), Atakan Yavuz (İstanbul), Atilla Yaramış (Konya), Burhan Sakallı (Eskişehir), Emre Öztürk (Konya), Gülnaz Cihan (Tataristan), Hamid Ahmedzade (İran/Güney Azerbaycan), Muhammet Hanefi İspirli (Erzurum), Hüseyin Akın (İstanbul), İbrahim Demirci (Ankara), İhsan Deniz (Bursa), Kadriye Cesur (Bulgaristan), Kamil Uğurlu (Konya), Leyla Arsal (Ankara), Meryem Başkurt Sabaz (Kırım), Mustafa Sarı (Ankara), Mustafa Özçelik (Kocaeli), Mücahit Ocakden (Bursa), Nurâlâ Göktürk (Doğu Türkistan), Osman Özbahçe (Ankara), Özcan Ünlü (İstanbul), Reza A. Mehmandar (İran/Güney Azerbaycan), Sıddık Ertaş, Şemsettin Küzeci (Kerkük/Irak), Vural Kaya (Konya) ve Bursa’dan Yunus Emre Altuntaş, Mevlana Şiir Şöleni’nde şiir severlere kaleme aldıkları şiirlerini seslendirecekler. 

VUSLAT’IN 750. YIL DÖNÜMÜNDE MEVLANA ŞİİR ŞÖLENİ AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mevlânâ Şiir Şölenleri’nin Konya için çok önemli olduğunu vurguladı. 
Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak Konyamızda şiire, edebiyata ve sanata katkı verme gayret ediyoruz. Bu amaçla bu yıl 13’ncüsü gerçekleştirilecek olan Mevlana Şiir Şöleni’ne de ev sahipliği yapacağız. Bu yıl Vuslat’ın 750’nci yıl dönümü olması da programımızı ayrıca anlamlı kılıyor. Ben, tüm hemşehrilerimizi ve şiir severleri, bu yıl uluslararası statüde düzenleyeceğimiz ve dolayısıyla Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından Konyamıza gelecek değerli şairlerin kendi sesinden okuyacakları şiirleri dinlemeye davet ediyorum” dedi. 

KÖSEOĞLU’NDAN TÜM KONYALILARA MEVLANA ŞİİR ŞÖLENİ’NE DAVET

Türkiye Yazarlar Birliği  (TYB)  Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ise şunları aktardı; “Mevlânâ Şiir Şöleni’nin 13’ncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Mevlânâ Şiir Şöleni, bu yıl yine  Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubemizin işbirliğiyle düzenleniyor. Şehrimizin yanı sıra dünyanın dört bir yanından kültür ve sanat insanını bir araya getirecek etkinliğe herkesi davet ediyorum.”