Konya'da Denize Gidemeyenler Karaburun Plajında Serinliyor

Konya’da, eyyam-ı bahur sıcaklarında denize gidemeyen vatandaşlar ve turistler sıcak havalarda serinlemek için ‘Konya’nın Sahili’ olarak bilinen Karaburun Plajına akın etti.

Konya'da Denize Gidemeyenler Karaburun Plajında Serinliyor
banner73

Konya’nın Beyşehir İlçesindeki Karaburun Plajı, bugünlerde Akdeniz sahillerini aratmıyor. Türkiye’nin dört bir yanından Beyşehir’e gelenler, gölde serinleyip sahilde güneşleniyor.

Beyşehir Karaburun Plajı nerede, ücretli mi?

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Balıkçılığın yapıldığı, yaklaşık 656 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip Beyşehir Gölü çevresinde 3 plaj bulunuyor. En uzun plaj olan Karaburun Plajı Antalya sahillerini aratmıyor. Gölün suyunda serinleyen vatandaşlar, aynı zamanda meşe ormanları arasında kamp yapma imkanı da buluyor. Karaburun Plajına girişte araçlardan belirlenen ücret alınıyor.

Beyşehir Karaburun Plajı, Konya ili ve Beyşehir ilçesinde bulunan ücretsiz bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 19 km uzaklıktadır. Kendi çadırınız ile konaklamak isterseniz işletmeye çadır yeri ücreti ödemeniz gerekmektedir. Dilerseniz işletmenin kendi çadırlarını da kiralayabilirsiniz. Olta balıkçılığı yapmak isteyenler için balık tutma bölümü mevcuttur. Akşam 6’dan sonra göle giriş yasaktır. Gölde kurbağa ya da su yılanı ile karşılaşma riskiniz bulunmaktadır. Plajdaki gölgelikler yetersiz olduğu için tedbirli olmanızda yarar vardır.

Beyşehir Karaburun Plajı giriş ücreti bedavadır. Giriş için sizden para talep eden kişileri dikkate almayınız. Giriş ücreti yoktur. Sadece araç başına ücret talep edilmektedir. Araç başı giriş ücreti 21 lira'dır.

“GELEN HERKES ŞAŞIRIYOR”

Beyşehir Belediyesi'nde görevli plaj sorumlusu Suat Sarıoğlan, Karaburun plajına artık Konya dışından tatilcilerin de geldiğini kaydetti. Sarıoğlan, plaja gelenlerin mesire alanında karavan ve çadır kurma imkanı da bulabildiğini belirterek, ''Misafirler ön yargıyla geliyorlar. Burada bir göl var. Biz bir gidelim bakalım diye geliyorlar. Gelen herkes şaşırıyor. Konya'nın ortasında böyle bir plaj, böyle bir hava beklemiyorlar" dedi.

BURASI KONYA’NIN DENİZİ

Sosyal medyada görüp Beyşehir'e geldiğini, sahilde güneşlenip gölde yüzerek keyifli bir tatil yaptığını söyleyen Kübra Deniz, "Gebze'den buraya geldim. Burası Antalya'dan daha iyi diyebilirim, plaj olarak. Burayı sosyal medyada gördüm ilk başta, daha sonra arkadaş tavsiyesi üzerine geldim. Burası Konya'nın denizi diyebilirim. Daha önce Konya'da böyle bir yer olduğunu bilmiyordum. Öğrendikten sonra da ön yargılı bir şekilde buraya geldim ama geldiğime gayet memnunum" diye konuştu.

Alican sümer

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23