Hafta sonu Nöbetçi Noter Olacak mı? Arefe günü çalışıyor mu? İşte Detaylar.

Kurban Bayramı arefe günü bu yıl 8 Temmuz tarihine denk geliyor. Arefe günü noterler açık mı sorusu ile ilgili araştırmalar hızlandı. Normal şartlarda noterler hafta içi 09:00-17:00 arasında öğle saati dışında hizmet veriyor. Peki 8 Temmuz’da noterler çalışıyor mu? İşte detaylar…

Hafta sonu Nöbetçi Noter Olacak mı? Arefe günü çalışıyor mu? İşte Detaylar.
banner73

Nöbetçi olan noterler hafta sonları; bazı illerde yalnızca Cumartesi, bazı illerde Cumartesi ve Pazar günleri nöbet sistemiyle hizmet vermektedir.

Resmi tatil günlerinde nöbetçi noter uygulaması faal değildir.
Kurban Bayramı nedeniyle 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde nöbetçi noter bulunmayacaktır.

Arefe günü noterler açık mı, çalışıyor mu?

Arefe Günü bazı kurum ve kuruluşlar yarım gün hizmet verecekler. Noterler, Kurban Bayramı resmi tatil olduğu için bayram boyunca çalışmayacak. Nöbetçi noterler de arefe gününde hizmet vermeyecek.

Nöbetçi noterlikler normal zamanlarda Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10:00 - 16:00 aralığında hizmet vermektedir.​

NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ

Noterler hafta içi her gün mesaiye 09:00'da başlar ve öğle tatili olan 12:00'a veya 12:30'a kadar (Noterlerde iş yoğunluğuna göre öğle arası 12:00-13:00 arası veya 12:30-13:30 arasında değişiklik gösterebilir) çalışmaya devam eder.

Öğleden sonra 13:00'da veya 13:30'da tekrar mesaiye başlayan noterler akşam kapanış saati olan 17:00'a kadar çalışmaya devam ederler.

Alican sümer

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Burak ŞAHİN
Serkan Burak ŞAHİN - 2 ay Önce

Haberi dolu göstermek için haber başlığındaki Bilgi dışında bilinen şeyleri tekrarlamışsınız. Gerçekten profesyonel habercilik ????????

SIRADAKİ HABER

banner37

banner23