Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya’da izcilerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı’na katıldı.

banner73

Kent Ormanı’nda düzenlenen kampı ziyaret eden Ali Erbaş, farklı ülkelerden ve milletlerden Konya’da bir araya gelen izcilere Cuma namazını kıldırdı.

“Sıfır atık sıfır israf, helallerle meşgul olalım”

İsraf haramdır, suyu israf etmek haramdır, yiyecekleri israf etmek haramdır, zamanı israf etmek haramdır. İsrafın her çeşidi haramdır. O yüzden diyoruz ki, sıfır atık, sıfır israf, helallerle meşgul olalım. Haramların her çeşidinden uzak duralım diyorum” dedi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan da, "İzcilik gerçekten tabiat sevgisidir. Çocukların, gençlerimizin, kamil insanlarımızın kendilerini bilmesi, kendisinin fıtrat üzere yaşama temayülünü ve mecrasında olmasına çok ciddi katkısı vardır. İzcilerin de bu noktada çok büyük bir katkı gösterdiklerini biliyoruz” şeklinde konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu’nun payitahtı, Hazreti Mevlana’nın şehrinden çok güzel duygularla ve iyi arkadaşlıklar edinerek ayrılmanızı temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından düzenlenen Suda Sıfır İsraf Arma Ödül Töreni’nde izcilerin şehir ve ülke temsilcileri tek tek çağırılarak armaları takdim edildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki heyet, Konya’da yapımı devam eden Millet Bahçesi’ndeki cami inşaatında incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra kent merkezindeki çeşitli programlara katıldı.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23