Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 KPSS için inceleme talimatı verdi

Sosyal medyadaki iddiaların üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS soruları hakkında inceleme talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 KPSS için inceleme talimatı verdi
banner73

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı 31 Temmuz Pazar günü gerçekleşmişti. Bugün ise sosyal medyada bir idda gündeme bomba gibi düştü. KPSS sınavında sorulan 20 sorunun bir yayınevinin deneme sınavında daha önceden sorulduğu iddia edildi. Bu iddianın ardından sosyal medyada birçok insan tepki gösterdi. ÖSYM, resmi Twitter hesabından olaya ilişkin açıklamada bulundu. Ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı verdi.

KPSS sınavına dair gündeme bomba gibi düşen bu iddiaya ilk yanıt ÖSYM'den geldi. ÖSYM, iddiaları yalanlayarak Twitter hesabından "Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır." açıklamasında bulundu. ÖSYM'nin ardından da yayınevinden bir açıklama geldi. Yayınevi yaptığı açıklamada, bunun bir tesadüf olduğunu iddia etti. 

Erdoğan'dan inceleme talimatı

Son açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada inceleme talimatı verdiğini belirtti. Yaptığı açıklamada Erdoğan; "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." ifadelerini kullandı.

Mustafa Eratalay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23