BU GİDİŞ NEREYE ''A DOSTLAR''

Ükenin için de bulundugu hallere gerçekten çok üzülerek bakıyorum.

Bukadar zorluklara gögüs germiş ve yeri gelip kıtlık yaşamış yeri gelmiş varlık görmüş bir ülke insanının kuyruklara girerek bir birlerini ezercesine ürün alma yarışında kimler suçlu hiç düşündünüzmü?

Bu topraklar Yüz Yıllardır egemnligini kimsenin ellerine bırakmadan Hüküm sürmüş Atalarımızın bizlere bıraktıgı bir emanettir bizler bu emaneti kuyruklardamı koruyacagız?

Peki bizler bu emanete nasıl sahip çıkıyoruz?

Yaşanan  Pandemi sürecinde döviz kurlarının'da yükselmesi ve hammadde sıkıntısı oluşturması Dünyada oldugu gibi Ülkemiz Türkiye'dede döviz kuru oldugu gibi Gıda kuruda yüzde ikiyüzlerin üzerine çıkınca insanlarda bir panik havası meydana geldi.

Peki neden bu kadar yogun bir panik yaşadık 

gelecek zamalardan korkmak önümüzün Ramazan Ayı olması sebebiyle gındanın bitecegini ve daha yüksek zamlarla karşılaşmadan tedarik etmek için deyim yerindeyse bir birimizle yarıştık.

Haksızda sayılmayız hani dün aldıgımız 5 lt Yağın fiyatı 108 tl iken iki gün sonra aynı Yağın fiyatı 250 tl olmuş bulunmakta Vatandaş şimdi ne yapsın 

Aklımızdan geçenler acaba bu işe birileri yönmü veriyorşuna buna zam gelecek diyerek insanları tüketimemi sevk ediyorlar? kafamda deli sorular

Ne yapmalıyızda Ülke olarak bazı şeylerin önüne geçebilmeliyiz inanın bu soruları kendime hergün soruyorum bulamadım henüz

ama bu gidiş iyiye gitmiyor insanların yüzde 75asğari ücretle çalıştıgı bir ülkede sadece gıdaya üç bin tl den fazla para verdigi zaman diger alacakları  kiradır giyimdir derken okul masrafları arasında çırpınmaya başladı. 

ya ülke olarak üretime agırlık verecegiz yada kemer sıkma politikasına giderek sadece acil ihtiyaçlar dışında harcamaları kısacagız sizce hanisini yapabiliriz korkum o ki insanlar yanlış şeyleri tercih ederek yuvalarına zarar vermeseler

inanın içimden çokşeyler sormak ve cevaplarını bulabilmek için ugraş vermek geçiyor ama malesef ne bir cevap var sorulara nede bir çare zaman neyi gösterirse öyle yaşamaya devam edecegiz.

tek bildim ve iman ettiğgim birşey var

Rabbim Rızğa Kefil Elhamdülillah

YORUM EKLE

banner37

banner23