Uluslararası tekvando hakemi Ramazan Bedir'e uluslararası organizasyona davet

Konyalı uluslararası tekvando hakemi Ramazan Bedir, 15-23 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen 6. WT Başkanlık Kupası müsabakalarına davet edildi.

Uluslararası tekvando hakemi Ramazan Bedir'e uluslararası organizasyona davet

Aslen Konyalı olan ve Antalya'da uzman beden eğitim öğretmeni olarak görev yapan uluslararası tekvando hakemi Ramazan Bedir'e, uluslararası bir organizasyondan davet geldi.

Ramazan Bedir, İstanbul'da 15-23 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için puan veren organizasyon olan 6. WT. Başkanlık Kupası müsabakalarında Konya'yı Türkiye'yi başarıyla temsil ediyor.

Antalya'da Konyaaltı Bahtılı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uzman beden eğitim öğretmeni olan Ramazan Bedir, özellikle ilköğretim okullarında okuyan öğrencilerin spora kazandırılması ve tekvando sporu ile daha erken tanışmaları için tekvando sporunun seçmeli ders olarak okutulması konusunda çalışmalar yapıyor.

Ramazan Bedir, tekvando seçmeli dersinin ilköğretim ve lisede her yıl peş peşe seçildiği zaman ülkede daha çok ve uzun süreli spor yapan gençlerin yetişmesine sebep olacağını söyleyerek, "Ayrıca kırsal bölgede köy kasaba ve ilçede öğrenim gören öğrencilerin sosyalleşmesine katkı sağlayacaktır.

Gençlerimizin sağlıklı olması için obeziteye karşı savaş yapılmasına ve onların dış dünyaya açılan kapısı olan spor ile daha fazla öğrenci tanışmış olacaktır."

Ramazan Bedir, seçmeli spor dersinin bir öğrencinin dış dünyaya açılmasında bir köprü ve olimpiyat şampiyonlarının kalesi olduğunu sözlerine ekledi.

İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23