Turgutreis Evlerinde kuralar noter huzurunda çekildi

Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Aymanas, Aksinne ve Uluırmak evlerinden sonra Turgutreis Evlerinde de kura heyecanı yaşandı. Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Turgutreis Evlerinde kuralar noter huzurunda çekildi.

Turgutreis Evlerinde kuralar noter huzurunda çekildi

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen çekiliş Meram Belediyesi'nin resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı. 591 konuttan 288'i için kuralar çekilirken Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş çekiliş öncesi açıklamalarda bulundu.

Şehircilik alanında önemli adımlar atıyoruz

İmar sorununu Meram'ın gündeminden tamamen çıkarmak için son iki buçuk yılda bir çok çalışmayı projeyi peşpeşe hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, hayata geçirilen her projenin Meram'ın geleceğe dair umutlarını bir kat daha artırdığını söyledi.

Bu çerçevede başlattıkları kooperatif hamlesinin son halkası olan Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi'nde yeni bir sürece girdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, “Bu çekilişin hemen sonrasında temel atma ve inşaat süreci başlayacak inşallah.

Öncelikle Turgutreis Evleri için başvuruda bulunanlara teşekkür etmek istiyorum. 30 bin üzerinde bir başvuru alındı. Bu sadece Meram için değil Konya için rekor bir sayı.

Konya tarihinde bir kooperatif için yapılmış en çok başvurulardan birini oldu bu yeni projemiz. Bunun iki nedeni olduğuna inanıyoruz. Birincisi Uluırmak, Aksinne ve Aymanas Evlerimizin hızlı ve güzel yapılıyor olması.

İkincisi de nüfus artışına karşın inşaat sektörünün yaşadığı daralmadan dolayı aynı oranda konutun üretilememesi. Tüm bu nedenlerle projemize teveccüh gösteren hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.”

Şartlar bizi kooperatiflere devam etmemiz noktasında zorluyor

Meram Belediyesi olarak yaşanan bu süreçte kooperatif düşünmediklerini şartların bunu zorunlu kıldığını, “Yıkılan yerler ve tapu sahiplerine verilmiş sözler vardı.

Bu sözleri yerine getirmek adına çaba sarfetmeyi uygun gördük. Bu dönüşümleri özel sektör aracılığı ile çözmeyi planladık. Ama şartlar buna el vermedi. Verilen sözleri yerine getirebilmek için kooperatif yöntemi ile yolumuza devam etmemiz gerekti.

Kooperatiflerimiz yükseldikçe, yeşil alanlardan sosyal alanlara kadar bulundukları bölgelerin çehresini değiştirdi. Bu yöntemin de kendine has artı veya eksi yönleri var.

Taksitle olmasından dolayı uzun sürebiliyor ama en uygun yöntemlerden biri de bu. Turgutreis Evleri'ne yapılan rekor başvuru bizi bu yolda yürümek noktasında daha motive etti.

İnşaat maliyetlerinin yükselmesinden dolayı daralan inşaat sektöründe vatandaşlarımızın zorluk yaşamamaları adına önümüzdeki süreçte bu yolda yürümeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Turgutreis Evleri kura çekimi, Meram'ımıza ve Konya'mıza hayırlı olsun. Kuradan sonra üyelik hakkı kazanan ailelerimizin mutluluğuna mutluluk katmasını, birliklerini, dirliklerini ve huzurlarını artırmasını, yeni yuvalarında sağlık içinde bir ömür geçirmelerini diliyorum.”

Başkan Mustafa Kavuş'un konuşmasından sonra noter huzurunda kura çekimleri gerçekleştirildi. Kooperatife kesin kayıt yaptıracak olanların belirlendiği çekiliş sonuçlarına www.turgutreisevleri.com adresinden ulaşılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 21:38

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23