Tatköy yolunda sıcak asfalt çalışması başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede 2021 yılı için planladığı 400 kilometre mahalle yolunu tamamlarken; ihtiyaç olan yollarda sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor.

Tatköy yolunda sıcak asfalt çalışması başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu ilçesi Tatköy Mahallesi bağlantı yolunda sıcak asfalt çalışması başlattı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2021 yılı için hedefledikleri 400 kilometre mahalle yolu çalışması hedefine ulaştıklarını hatırlatarak, bazı yollarda sıcak asfalt çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Büyükşehir sorumluluğundaki yolların genişletilerek altyapı ve malzeme kalitelerinin artırıldığını, yol standartlarının yükseltildiğini söyleyen Başkan Uğur İbrahim Altay, “Konya'nın yarınlarının daha güzel olması için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

İlçelerimizdeki ve mahallelerimizdeki yolların merkez standardına yükseltilmesine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Tatköy bağlantı yolunda 3,5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştireceğiz.

Ekiplerimiz altyapı çalışmalarını başlattı. En kısa zamanda asfalt atılarak yolu hizmete açacağız. Yolun tamamlanmasından sonra Tatköylü hemşehrilerimizin merkezle olan bağlantıları daha konforlu olacak inşallah.”

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ereğli Kutören-Belkaya Mahalleleri arasında tamamladığı 7,1 kilometrelik mahalle yolun sonunda kalan kısımda sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER