Konya’nın Beyşehir ilçesinde: Muhtarlar Günü kutlandı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü gerçekleşen törenle kutlandı. Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçe protokolü Anıt Meydanındaki çelenk sunma töreninde bir araya geldi.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde: Muhtarlar Günü kutlandı

Beyşehir Birlik Muhtarlar Birliği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra program Öğretmenevi Toplantı salonunda devam etti.

Burada günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Metli, muhtarlık müessesinin aslında tanımı devlet ile millet arasındaki köprü olduğunu belirterek, bu günü meslektaşlarına armağan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Elimiz, kolumuz, gözümüz ve kulağımızsınız

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de yaptığı konuşmada, “Yine başımız sıkışınca elimiz, kolumuz, gözümüz ve kulağımızsınız. Bunu ezbere söylemiyoruz. Bir ihtiyaç sahibi varsa işbirliğini yine muhtarla yapıyoruz.

Bütün kamu kurum ve kuruluşlar muhtar esaslı çalışır. Yine muhtar arkadaşlarımız köydeki asayiş güvenliği sağlamasına yaptıkları katkılar.

Muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu olsun.”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, muhtarların gününü kutlayarak, muhtarlık müessesesinin devletle millet arasında birer köprü olduğunu söyledi.

Konuşmalardan sonra ilçede görev yapan ve programa katılan muhtarlara hediye verildi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23