Konya'yı kıymetli kılan birlik beraberlik ruhudur

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahilik Haftası kapsamında KONESOB bağlı merkezdeki ve ilçelerdeki oda başkanları ile 11'inci Esnaf İstişarelerinde bir araya geldi.

Konya'yı kıymetli kılan birlik beraberlik ruhudur

Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Uğur İbrahim Altay, Konya'nın kadim kültüre sahip bir şehir olduğunu ifade ederek, “Sadece mekanlar inşa etmek bir şehri inşa etmek için yetmez.

Binalar inşa edebilirsiniz ama içinde insanlar yoksa hiçbir kıymeti yok. Onun için Konya'yı kıymetli kılan da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da içinde yaşayanlarıyla; esnafıyla, sanayicisiyle, vatandaşıyla birlik beraberlik ruhudur.”

Devletimiz her zaman olduğu gibi bugün de yanınızda

Salgının esnafları olumsuz etkilediğini söyleyen Başkan Uğur İbrahim Altay, “Okullar açıldı hala bazı tereddütler var. Şuna emin olabilirsiniz ki, Sayın Cumhurbaşkanımız kapanma konusunda asla böyle bir şey olmasını arzu etmiyor.

Onun için aşı konusuna mutlaka duyarlı olalım. Bütün zorluklara rağmen sizin yanınızda olmaya, elimizden geldiğince, en azından asgari şartları sağlamak adına önemli işleri birlikte gerçekleştirdik.

Süreçte gösterdiğiniz nezaketten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Devletimiz her zaman olduğu gibi bugün de sizlerin yanında ve yanınızda olmaya da devam edecek.”

Büyükşehir belediyemizle omuz omuza yürüyoruz

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, 11'inci esnaf istişarelerini yapabilen başka bir şehir bulunamayacağını dile getirerek, her zaman esnafın yanında olan Başkan Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti.

Salgın sürecinde devletin elinden geleni yaptığını, Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin kendilerine verdiği katkının önemine değinerek, “İlk andan itibaren maske bulunamazken Konya Büyükşehir Belediyemiz her esnafımıza, her odamıza maskeler gönderdi.

Dezenfektan bulunamazken yine Büyükşehir Belediyemiz her esnafımıza dezenfektan gönderdi. Toplu taşıma araçlarıyla ilgili sıkıntılarda esnafımızın ayakta durabilmesi için vermiş oldukları yardımlar da yadsınamaz.

Selçuklu'nun başkenti Konya ahiliğin merkezidir. Dolayısıyla bir bütün halinde Büyükşehir Belediyemizle, Valiliğimizle, ilgili birimlerle omuz omuza yürüyoruz.”

Toplantıya 31 ilçeden katılan esnaf odaları başkanları ise düzenlenen toplantı nedeniyle Başkan Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti.

İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 19:04

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23