Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi Çalışan Buluşu Eğitim Programı düzenledi

Karatay Belediyesi personel eğitimlerine büyük önem veriyor. Bu kapsamda belediye, personelinin görevlerini çok daha etkin bir şekilde yerine getirilebilmesi için gerekli olan bilgi, beceri, yetenek ve davranışların geliştirilmesine yönelik olarak bir çok hizmet içi eğitim programları düzenliyor.

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi Çalışan Buluşu Eğitim Programı düzenledi

Karatay Belediyesi, özellikle son yıllarda önemi daha çok artan marka, patent, tasarım veya faydalı model gibi yenilikçi buluş ile projeler geliştiren belediye personeline yasal anlamda yol göstermesi amacıyla “Çalışan Buluşu Eğitimi” programı düzenledi. Söz konusu eğitim programı, aynı zamanda alanında Türkiye'de belediyeler içinde düzenlenen ilk eğitim semineri olma özelliği de taşıyor.

Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde düzenlenen programda, Türk Patent ve Marka Kurumu (TPE) Eğitim Uzmanı Ceren Bora Orçun, dijital platform programı Zoom üzerinden eğitimlere katıldı.

Programında; çalışan, hizmet ve serbest buluşlarının genel çerçevesi, buluşun tescili amacıyla Türk Patent Kurumu(TPE) ile Uluslararası patent için yasal başvuru süreçleri, işveren ile personelin buluşa dair başvuru bildirim yükümlülükleri, hak talebinin uyması gereken kurallar ile buluşun kurumda kullanılması halinde hak sahibine ödenecek buluş bedelinin belirlenmesi ile ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı.

Ülkemiz her bakımdan potansiyeli yüksek insanlara sahip

Belediye personelinin büyük ilgi gösterdiği eğitim seminerini değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak hizmet içi eğitimleri önemsediklerini söyledi.

Personelin kapasitesini daha iyi değerlendirmek, motivasyonunu arttırmak için düzenledikleri eğitim seminerlerine bir yenisini eklediklerini söyleyen Başkan Hasan Kılca, “Ülke olarak çok nitelikli bir nüfusa ve çalışanlara sahibiz.

Karatay Belediyesi olarak bizler de bu eğitim semineriyle niteliksel anlamda bu potansiyeli ortaya çıkararak personelimizin sahip olduğu buluşu maddi anlamda kazanca dönüştürmesi söz konusu buluşu ya da projeyi belediyenin de kullanımına sunarak belediyemizin daha verimli bir şekilde hizmet etmesini sağlamış olacağız.”

İHA

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23