Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Konya'nın üreten bir gençliği var

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye'de ilk defa Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan Çalışan Gençlik Meclisi'nin gerçekleştirdiği futbol turnuvasının final müsabakalarına katılarak gençlerle bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Konya'nın üreten bir gençliği var

Turnuvada şampiyon olan takımı ve katılan tüm takımları tebrik eden Başkan Uğur İbrahim Altay, “Konya'nın üreten bir gençliği var. Gençlerle ilgili olan her projeyi desteklediğimiz gibi bunu da destekliyoruz.”

Türkiye'de ilk defa Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Çalışan Gençlik Meclisi tarafından gerçekleşen futbol turnuvası sona erdi.

Şehit Nihat Gün Stadyumu'nda gerçekleşen turnuvanın son gününde final müsabakalarına katılarak Çalışan Gençlik Meclisi üyesi gençlerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çalışan Gençlik Meclisi'nin Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'ye örnek bir uygulaması olduğunu ifade etti.

İlk defa oluşturdukları Çalışan Gençlik Meclisi'nin ilk meyvelerini futbol turnuvasıyla neticelendirdiklerini söyleyen Başkan Uğur İbrahim Altay, maçların çok çekişmeli ve güzel geçtiğini, önemli olanın takım ruhunu ortaya koyabilmek olduğunu söyledi.

Gençlerle ilgili her projeyi destekliyoruz

Çalışan gençleri bir araya getirerek kaynaştırmak ve spora yönlendirebilmek istediklerini dile getiren Başkan Uğur İbrahim Altay, “Konya'nın buna altyapısı çok müsait.

Gençlerle ilgili olan her projeyi desteklediğimiz gibi bunu da destekliyoruz. En önemlisi çalışan arkadaşlarımız bu işte bizimle beraber. Konya'nın üreten bir gençliği var. İnşallah bu şekilde daha çok proje geliştireceğiz.”

Turnuvayı kazanan Ataspor'u ve katılan tüm takımları tebrik eden Uğur İbrahim Altay, Konya'da çalışan tüm gençleri Çalışan Gençlik Meclisi'ne davet etti.

Çalışan Gençlik Meclisi Başkanı Veli Vural da çalışan gençlikle alakalı bu zamana kadar verdiği destekten dolayı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti.

Turnuvanın finalinde Ataspor ile Tikitaka takımları karşı karşıya geldi. Normal süresi 1-1 eşitlikle biten mücadeleyi penaltı atışları sonunda kazanan Ataspor şampiyonluğa ulaştı. Üçüncülük dördüncülük maçında İlbank'ı mağlup eden Ketder turnuvayı üçüncü olarak bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER