Karatay İlçe Belediyesi Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Karatay Belediyesi Kent Konseyi'nin Seçimli 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan genel kurula; üniversiteler, siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Karatay İlçe Belediyesi Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra program, Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu'nun kent konseyinin faaliyetlerini konu alan sunum yapmasıyla devam etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, genel kurulda yaptığı konuşmada, Karatay Kent Konseyi'nin belediye olarak benimsedikleri yönetim anlayışlarının ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca, “Karatay Kent Konseyimiz; bugüne kadar yürütme kurulu üyeleriyle, gençlik ve kadın meclisleriyle uyum içerisinde çok güzel çalışmalara imza attılar, bir çok konuda farkındalık oluşturup ilçemizin yönetimine katkıda bulundular.

Bizlerin fiziki, sosyal ve kültürel ile daha birçok alanda yaptığımız çalışmalara destek oldular. İlçemizde ortak akılla hareket edilerek çalışmalara katıldılar.

Bu ortak akıl, soyut bir söylemden ibaret kalmadığını da bizler de şahitlik ettik. Özellikle salgın sürecinde Kent Konseyimiz, kadın ve gençlik meclislerimizle birlikte vatandaşımıza dokunan çalışmalar içerisinde yer aldı.

Biz de daha önce belediye olarak her zaman Kent Konseyimizin yanında olacağımızı, kendilerini yönlendirmeyeceğimizi ve şehrin menfaatine olacak her işte kendilerine destek olacağımızı söylemiştik.

Kent Konseyimiz de bu başarıyı yakaladılar ve birbirinden güzel çalışmalara imza attı. Kent Konseyimizde görev alan herkes gönüllülük esasına göre çalıştı. ‘Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik' diyen Yunus misali çalışan tüm kent konseyimizin tüm gönüldaşlarına teşekkür ediyor, yeni dönemde başarılar diliyorum.”

İlçemizde Konyamızda ve ülkemizde örnek nitelikte işlere imza attık

Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu'nda oy birliği ile yeniden başkan seçilen Abdurrahim Arslan, Karatay'da yaşayan her vatandaşın sesinin kendileri için değerli olduğuna vurgu yaparak, bu süreçte kendilerine destek veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca başta olmak üzere kent konseyinin tüm kurullarına teşekkür etti.

Konuşmalarından sonra Karatay Kent Konseyi'nin başkanlık ve yürütme kurulu üyelerinin seçimlerine geçildi.

Karatay Kent Konseyi'nin Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Abdurrahim Arslan oy birliğiyle yeniden başkan seçilirken; Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliklerine Mustafa Varol, Ekrem Güden, Ahmet Baydar, Serhan Oğuz, Doç. Dr. Bengü Türkoğlu, Ramazan Güven ve Mehmet Ünlügül seçildi.

İHA

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23