Karatay İlçe Belediyesi her geçen gün ilçedeki park ve yeşil alanların sayısını artırdı

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, her geçen gün ilçede park ve yeşil alanların sayısını daha çok artırarak, mevcut parkları yeniliyor.

Karatay İlçe Belediyesi her geçen gün ilçedeki park ve yeşil alanların sayısını artırdı

İlçe genelinde 1 milyon 534 bin 576 metrekarelik park alanında çalışma yapan ekipler, parkların çok daha modern ve kullanışlı hale gelmesi için çaba sarf ediyor.

İlçeyi daha estetik bir görünüme kavuşturmak için tüm ekiplerini seferber eden Karatay Belediyesi, çevre düzenleme çeşitli bakım ve onarım çalışmalarıyla ilçe genelindeki parklara daha temiz ve estetik bir görünüm kazandırıyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak yeni park yapımlarının yanı sıra, ilçe genelindeki mevcut parkların bakım, onarım ve çevre düzenlemelerine önem verdiklerine vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca, Karatay'da toplam 1 milyon 534 bin 576 metrekarelik park alanında yenileme, düzenleme, bakım ve onarım çalışması yaptıklarını belirterek, “İlçemizdeki parklarımızın çok daha kullanışlı ve estetik yaşam alanları olarak kalmaları için çalışıyoruz.

Bu kapsamda vatandaşların spor yaptığı doğayla buluşarak çocuklarıyla keyifli anlar geçirdiği parklarımızda, bakım, onarım ve yenileme çalışması yaparak çok daha temiz, kullanışlı ve estetik görünüme kavuşturuyoruz.

Mevcut parklarımızın yanı sıra ilçe genelinde yaptığımız 40 adet mahalle arası parkı ve yeşil kuşak çalışmamız aralıksız şekilde devam ediyor.

Altyapı, eğitim, spor, sağlık ve sosyal alandaki yatırımlarımızın yanı sıra Karatay'ın daha temiz ve daha yeşil bir görünüme kavuşması için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER