Karaaslan Dede Mahallesine kazandırılan parkta öğrencilerle birlikte fidan dikti

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Karaaslan Dede Mahallesine kazandırılan parkta öğrencilerle birlikte fidan dikti. İlçedeki her mahalleye park ve yeşil kuşak kazandırmak için seferberlik ilan eden Karatay Belediyesi, toplam 40 park ve yeşil kuşağın ilçeye kazandırılması için gece gündüz çalışıyor.

Karaaslan Dede Mahallesine kazandırılan parkta öğrencilerle birlikte fidan dikti

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, söz konusu projelerin tamamlanması için yoğun bir mesai harcarken, Nakipoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri de Karaaslan Dede Mahallesi Toplumcu Sokak'taki çalışmaya destek vererek ekiplerle birlikte parkta fidan dikti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca konuyla alakalı yaptığı açıklamada, belediye olarak yeşillendirme, yeni park yapımları ve çevre düzenleme gibi çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi.

Başkan Hasan Kılca, “İlçemizdeki birçok doğa dostu projemizle Karatay'da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmayı hedefliyoruz. Daha yeşil ve çok daha temiz bir Karatay oluşturma amacındayız.

Özellikle yeşil alanların korunmasına, bakım ve onarım çalışmalarına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Bu çalışmalarımıza geleceğimizin teminatı çocuklarımızı dahil etmeyi ayrıca önemsiyoruz.

Bugün öğrencilerimizi toprakla buluşturalım, toprağı, suyu, ağacı sevsinler istedik. Bugün dikilen bu fidanlarımız, öğrencilerimizin geleceğe bıraktığı belki de ilk ve en kıymetli mirasları olacak.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 11:54

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23