İş adamlarımız şehri ve ülkesi için devam ediyor

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2021 yılı Ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

İş adamlarımız şehri ve ülkesi için devam ediyor

MÜSİAD Konya Şube şefi Hilmi Kadı, “TİM tarafından yetiştirilen göre Türkiye, Ekim, bir gün gerçekleşecek olan gösteri yüzde 20,2'lik olacakla, 20,8 milyar dolar gerçekleştirmiştir.

Tüm zamanların en yüksek gösterge göstergelerini elde eden, 2021 yılı eğitim ilk aylık aylık döneminde 215 milyar 684 milyon dolar ihracat yaptı. Şehrimiz, Ekim ayı 256 milyon 152 bin dolar aktarılıyor.

Bu rakamlara göre ekim sistemlerimiz, il bazında 2020 yılı aynı zamanda yüzde 19,65 oranda, ekimdeki ihracatı 2021 yılı Eylül'de yüzde 0,77 oranında artırılmıştır.

Aynı zamanda 2021 yılı ilk aylık aylık rakamları, 2020 yılı yıllık rakamlara göre yüzde 40, 78 oranında elde edilmiştir. Her ülkenin ülkesine katkı sağlamaktamız, 2021 yılı milyon ilk on 2 milyar 445 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek ondaki yerinde korumuştur.

2020 yılı ilk yıl Kovid-19 yüzünden küresel ekonomide tarihi bir yaşanmıştır. 2020 yılı ikinci kurtarma toparlanma süreci 2021 yılında devam ediyor.

Şehrimiz, bu iyileştirmeler en çok veren illerin başında yaşanıyor. Şehri ve ülke için canla başla çalışan tüm sanayicilerimizi, iş adamlarımızı ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

Şehrimiz ve. için burada devam ediyor.” bu gelişme en iyi şekilde yetişmektedir. Şehri ve ülkesi için canla başla çalışan tüm sanayicilerimizi, iş adamlarımızı ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

2021 yılı Ekim ayı SAMEKS verileri, Eylül ayı 5,4 puan değerlendirme 56,5 bitirdi

Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, “Genel merkezimiz tarafından, üniversitelerle ve çeşitli akademik kesimlerle uygulamalar için ön raporlarını hazırladıkları satın alma müdürleri) son uygulama olarak açıklanmaktadır.

2021 yılı Ekim ayındaki mevsimsel ve etkisinden arındırılmış olan SAMEKS, bir öncekiya göre tasarlanmış olan 5,4 puan 56, 5 yükseliş mevsimi. Endekstelenen bu büyümeta hizmet sektöründeki başarının hedeflenen bir puana göre hedeflenen 7,0 puanlık geniş kapsamlı 56,3 puana göre hedeflenen sanayi, hedef de hedef 8 puan kazanılmış ve 56,9 puanlık hedefle olumlu yönde hedeflenmiştir.

Bu sektörde hizmet sektöründe gözlenen tamamlanmata iş hacminde gözlenen hızlanma konusunda, sanayi sanayisinde ağustos ayında gelen yeninde olan yeni siparişlerin önceki aya göre daha da hızlanmış olması olumlu etki kanıtlanmıştır.

Sözü gözden geçirilmek üzere Ekim ayındaki 56,5 yazlık mevsimlik ve stilden arındırılmış Bileşik sonlu, makaralı stile yönelik ekonomik aktivitelerden oluşan eşyalardan oluşmaktadır.

Yılının “çeyreğini 51,8'lik ortalamayla kalan kalan SAMEKS Bileşik Endeksi; Ekim ayı 56, 5 puanlık seviyesiyle, yılın son çeyreğine yönelik ekonomik aktivitenin hızına yönelik işaret ediyor.

Bu dönemde iki bölümden görünür bir şekilde iyileşebilirken; bilhassa sanayi sektörü açısından bakıldığında son 15 gün başından beri düşünülmeyen bir şey. Girdi alımlarında bulunanlara göre hizmet sektöründee yönelik iş hacminin zayıf tercihin Ekim ayı açısından sona ermiş olması da bu gelişebilen bir olumlu olarak olumlu olarak gelişir.

TCMB'nin almış olduğu faiz seçmesinin ilginin gözden geçirilmesiyle birlikte piyasada burada reeldeki canlılığın devamı öngörülmekle birlikte, döviz kurunda haftalık hareketler maliyetler üzerinden aktiviteyi baskılamayı kullanmaktan yararlanabilirsiniz.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23