Genç çiftçi projesi çerçevesinde ektikleri çekirdeklik kabakları hasat etmeye başladı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, “genç çiftçi” projesi çerçevesinde denemek için ektikleri çekirdeklik kabakları hasat etmeye başladı.

Genç çiftçi projesi çerçevesinde ektikleri çekirdeklik kabakları hasat etmeye başladı

Beyşehir'e bağlı Akçabelen Mahallesinde yaşayan bir grup genç, “genç çiftçi” projesi çerçevesinde yerleşim merkezindeki alanlarda denemek için  çekirdeklik kabak ekimi gerçekleştirdi.

10 bin metrekarelik alanda ürünü yetiştiren 3 genç, hasat döneminin gelmesiyle birlikte beklediklerin üzerinde verim elde etti.

Projeleriyle aalkalı açıklamalarda bulunan genç çiftçi Hüseyin Akkaş, “Mahallemizde yaşayan Sadi Çetin ağabeyimizle birlikte böyle bir projeyi yapalım istedik ve genç çiftçi arkadaşlarımız Fatih Çiftçi ve Mehmet Başoğlu ile birlikte hep beraber hayata geçirince de ürünün veriminden hayli memnun kaldık.

Doğal olarak kurutma yaptığımız çekirdeğimize çevreden de alım için yoğun talepler geldi. Bu yılki deneme ekiminin olumlu geçmesinin ardından önümüzdeki ekim ayında daha profesyonel ve ilgili kurumlara başvuruda bulunarak yöremizde bu projeyi olması gerektiği şekliyle devam ettirmek arzusundayız.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 13:04

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23