Fevzi Çakmak Mahallesi ile Hacıyusuf Mescit Mahallelerinde asfalt çalışmaları

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye fen işleri müdürlüğü ekiplerin tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi ile Hacıyusuf Mescit Mahallelerinde yaptığı asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Fevzi Çakmak Mahallesi ile Hacıyusuf Mescit Mahallelerinde asfalt çalışmaları

Her zaman Karatay için en kaliteli hizmeti vermeye çabaladıklarını söyleyen Başkan Hasan Kılca, bu yıl ilçe geneli için koydukları 250 bin asfalt serimi hedefinde adım adım ilerlediklerini söyledi.

Karatay Belediyesi, ilçenin dört bir tarafında yol yapım, yenileme, onarım ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Hasan Kılca, vatandaşların daha sağlıklı ve konforlu bir ulaşım sunmak için Fevzi Çakmak Mahallesi ve Hacıyusuf Mescit Mahallelerinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Hasan Kılca, ilk olarak ekiplerin Fevzi Çakmak Mahallesindeki 600 metrelik Akan Caddesinin asfalt kaplama çalışmalarını inceledi. Toplamda 38 metre genişliğindeki caddede ayrıca yürüyüş yolu ve parke çalışmaları yapıldı.

Hasan Kılca, Aşkan Caddesindeki incelemeden sonra yine Karatay Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin Hacıyusuf Mescit Mahallesinde toplam 10 sokakta yaptığı sıcak asfalt çalışmalarını inceleyerek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hasan Kılca, “vatandaşların rahat ulaşımları için asfalt çalışmalarına büyük önem verdiklerini, bu yılki asfalt sezonda belirledikleri 250 bin ton asfalt hedefini geçmek için yoğun bir gayret içerisinde olduklarına vurgu yaptı.

Karatay için hizmetin en güzelini ve en kalitelisini vermeye çalıştıklarını aktaran Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak merkez ve merkeze bağlı tüm mahallelerimizde altyapı, asfaltlama ve parke yol çalışmalarımıza bahar aylarından beri aralıksız bir şekilde devam ediyoruz.

Hava şartları müsaade ettiği sürece Kış şartlarına göre bu çalışmalarımız devam edecek. Ekiplerimiz, Konya Ticaret Borsası ve Buğday Pazarı'nın bulunduğu Akan Caddesi'nde yol asfaltlama çalışması yaptı.

Caddemizdeki asfaltlama çalışmamızı tamamladık. Buradaki çalışmamızın yanı sıra ekiplerimiz, Hacıyusuf Mescit Mahallesi'nde de 10 sokağın asfaltlamasını yapıyor.

Dolayısıyla belediye olarak şu anda ilçemizin birçok yerinde ekiplerimiz bu çalışmalar yapıyor. Bizler, Karatay Belediyesi olarak ilçemizde altyapısı tamamlanmış her yer sokak ve caddeyi asfaltlayana kadar çalışmalarımız devam edecek.

Geçtiğimiz yıl 200 bin ton asfalt hedefimiz vardı. Bu hedefimizi geçmiştik. Bu yıl da bu hedefimizi tazeleyerek 250 bin ton hedefi koyduk.

Bu asfalt sezonumuz çok yoğun geçiriyoruz ve asfalt hedefimizi geçmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle çalışmalarımızda emekleri olan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER