Bisiklet ve Kaykay Parkı 22 Eylül Çarşamba günü açılıyor

Selçuklu'da yaşam kalitesini daha çok arttıran ve tüm sakinlerin ihtiyaçlarını gözeterek yatırımlarını devam ettiren Selçuklu Belediyesi, ikincisini Selçuk Mahallesi'nde inşa ettiği Bisiklet ve Kaykay Parkını gerçekleşecek program ile açıyor.

Bisiklet ve Kaykay Parkı 22 Eylül Çarşamba günü açılıyor

Selçuklu Belediyesi geçtiğimiz yıl Sancak Mahallesine bölge sakinleri çocukların bisiklet ve kaykay ile vakit geçirebilecekleri park kazandırılmıştı.

5 bin 283 metrekare alanda yer alan kaykay parkı içerisinde 2 masa tenisi, 2 satranç, 1 bocce, çizgi oyun grupları alanı, 3 trambolin, 375 metre koşu yolu, 30 metrekare çıplak ayakla yürüyüş alanı ve parkurları izlemek için seyir tepesi bulunuyor. Parktaki toplam yeşil alan 2 bin 180 metrekare.

Selçuk Bisiklet ve Kaykay Parkımız da Selçuklumuza çok yakıştı

Selçuklu'da çocuk ve gençlere yönelik yatırımlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Daha önce Sancak Mahallemize yaptığımız bisiklet ve kaykay parkı çocuklarımızdan büyük ilgi gördü.

Bunun üzerine Selçuk Mahallemize çocuklarımızın rahatlıkla bisikletlerine binebilecekleri, kaykaylarıyla rahatlıkla kayabilecekleri çok güzel bir parkın yapımına başladık ve kısa zamanda tamamladık.

Parkımız 40 geleneksel oyununun çocuklarımız tarafından oynayabileceği farklı istasyonlardan oluşuyor. Yine vatandaşlarımız buraya geldikleri zaman yalınayak yürüyebilecekleri, parkurlar üzerinde inşallah günün stresini günün elektriğini burada atmış olacaklar.

Çevre düzenlemesi ile yürüyüş parkuruyla, bisiklet ve kaykay parkıyla Konya'da, Konya'mızın merkezinde inşallah bir cazibe merkezi olacak.

22 Eylül de açılışını gerçekleştireceğimiz Selçuk Mahallesi Bisiklet ve Kaykay Parkımız şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23