Bilim Aşığı Karataylı Tüm Gençlere “Tübitak Bilim Ve Teknik Dergisi” Bu Yıl Da Karatay Belediyesi’nden

Karatay Belediyesi, ilçedeki eğitim kalitesi ve başarısının yükseltilmesi amacıyla Karatay genelinde birçok proje yürütüyor. Öğrencilerin bilim ile araştırma sevgisine katkı sunulması amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’nin lise öğrencilerine gönderilmesi projesine başvurular da başladı. Karatay Belediyesi, bilimteknik.karatay.bel.tr adresinden kaydını oluşturan ilçedeki tüm lise öğrencilerine her ay TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’ni bu yıl da evlerine kadar ücretsiz bir şekilde gönderecek.

Bilim Aşığı Karataylı Tüm Gençlere “Tübitak Bilim Ve Teknik Dergisi” Bu Yıl Da Karatay Belediyesi’nden

Karatay’daki derslik ihtiyacının karşılanması, eğitim tesislerinin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve eğitim kalitesinin artırılmasına katkı sunmak amacıyla bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçiren Karatay Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi Projesi’ni bu yıl da sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl kaydını yaptıran ilçedeki toplam 8000 lise ve ortaokul öğrencisine TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’ni evlerine kadar ücretsiz bir şekilde ulaştıran Karatay Belediyesi, bu yıl da dergi talepleri için lise öğrencilerinin kayıtlarını almaya başladı.

Bu kapsamda lise öğrencilerin TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’ni alabilmeleri için 18 Şubat’a kadar bilimteknik.karatay.bel.tr adresinden kaydını oluşturması gerekiyor. Projeye Karatay’daki tüm liselerde eğitim gören öğrenciler ve Karatay’da ikamet eden ancak başka bir ilçede eğitim gören öğrenciler de katılabilecek.

TÜM GAYRETİMİZ BİLİMLE GELİŞEN BİR BAŞKA KARATAY İÇİN

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, söz konusu projeyle eğitim çağındaki gençlerin bilim ışığında yetişmesini hedeflediklerini söyledi. Başkan Hasan Kılca, “Bilimle Gelişen Bir Başka Karatay” anlayışıyla hareket ettiklerine vurgu yaparak; “Geçtiğimiz yıl başlattığımız projeyle ilçemiz genelinde bizlere kaydını yaptıran 8000 lise ve ortaokul öğrencimize her ay TÜBİTAK tarafından yayınlanan ‘TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’ ile ‘TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi’ni ücretsiz bir şekilde ulaştırmaya başlamıştık. Bu projeyle gençlerimizi bilimle daha fazla buluşturmayı ve bilimi sevdirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl da bu projemizi sürdürüyor ve lise öğrencilerimizin kayıtlarını almaya başladık. Gençlerimizi bilim ve teknolojiye yönlendirecek projemize ilçemizdeki tüm lise öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. Bu projemizin yanı sıra ilçemize yeni eğitim tesislerinin kazandırılmasından okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar daha birçok projemizle eğitime destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER