Beyşehir ilçesinde jandarma bir eve düzenlediği operasyonla 23 kilo uyuşturucu ele geçirdi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, jandarma bir eve gerçekleştirdiği operasyonda, saman yığınların arasına gizlenmiş 23 kilo kubar esrar maddesi ve evin bahçesinde 68 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Beyşehir ilçesinde jandarma bir eve düzenlediği operasyonla 23 kilo uyuşturucu ele geçirdi

Konya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şubesi Müdürlüğü ile Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı ekim yapıldığına yönelik alınan bir istihbaratı değerlendirerek ilçeye bağlı Doğanbey Mahallesinde çalışma başlattı.

Ekipler, Suludere mevkisinde şüpheli 1 kişinin evinin önündeki saman yığınların arasına beyaz bir çuval içerisinde bir şeyleri sakladığının fark edilmesi üzerine harekete geçti.

Saklananın kubar esrar maddesi olduğunun değerlendirilmesi üzerine söz konusu adreste savcılık kararıyla arama gerçekleştirdi. Jandarma narkotik köpeği ‘Yol'un da destek verdiği aramada H.B.'ye ait ev ve eklentilerinde çuval içerisinde 23 kilo kubar esrar maddesi olduğu değerlendirilen madde ile evin bahçesinde ekili vaziyette 68 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.

Evde bulunan ruhsatsız şarjörlü av tüfeğine el konuldu. jandarma, olayla alakalı olarak yasa dışı ekim, imal ve ticaret suçlamasıyla şüpheli N.A.'yı gözaltına alırken, ev sahibinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İHA

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23