Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderdiği ‘Pazar Yerleri’ konulu genelge kapsamında açılan Pazar yerlerinde denetim yaptı.

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

Pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ile hijyen konularına daha fazla hassasiyet göstermelerini isteyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, esnaf ve vatandaşların sağlığı için belediye olarak gerekli bütün önlemleri aldıklarını söyledi.

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu bir genelge gönderdi. Genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

KARATAY’DAKİ 19 SEMT PAZARI VATANDAŞA HİZMET VERDİ

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

Genelge kapsamında Karatay’daki Karaaslan Üzümcü, Araplar, Küçük Kumköprü, Karşehir, Kalenderhane, Çatalhüyük, Keçeciler, Karkent, Çimenlik, Uluırmak(Altıyol), Sedirler, Selim Sultan, Erler, İstiklal, Başak, Hayıroğlu, İsmil, Ovakavağı ve Yarma mahallelerindeki kapalı ile açık pazar yerleri, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları’nın belirlediği kurallar çerçevesinde 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşa hizmet verdi.

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

Söz konusu pazar yerleri, genelgeye göre bu haftanın yanı sıra 15 Mayıs Cumartesi günü de yine 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yalnızca yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temini amacıyla vatandaşların ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin veriliyor.

Belediye Başkanı ve Kaymakam pazar yerlerini denetledi

BAŞKAN HASAN KILCA VE İLÇE KAYMAKAMI PARLAR’DAN PAZAR YERİ DENETİMLERİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar da zabıta ekipleriyle birlikte, genelge kapsamında açılan semt pazar yerlerini denetledi.

Başkan Hasan Kılca ve İlçe Kaymakamı Abdullah Selim Parlar; pazarcı esnafına hayırlı işler dileğinde bulunarak esnafın maske kullanımı ile hijyenin yanında kurulan sergi ve tezgâhlar arasında en az 3 metre olacak şekilde mesafe bırakmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

TEBDİRLERİMİZİ ALALIM CANLARIMIZI RİSKE ATMAYALIM

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, salgınla mücadelenin dünyanın dört bir yanında sürdürüldüğünü söz konusu mücadelenin Türkiye tarafından da başarıyla yürütüldüğüne vurgu yaparak, Karatay Belediyesi olarak ilk günden itibaren ekip arkadaşlarıyla birlikte çok yoğun bir çaba içerisinde olduklarını söyledi.

Ülke olarak, bir yılı aşkın bir süredir tüm dünyayı tehdit eden güçlü bir salgınla mücadele içinde olduklarını aktaran Başkan Hasan Kılca, belediye olarak bu sürece katkı sunduklarının altını çizdi.

Hasan Kılca, ‘Bu mücadeleye 7’den 70’e hepimizin katılması, destek olması gerekiyor. Kurallara uymamız, kendimiz, sevdiklerimiz ve milletimiz için büyük önem arz ediyor.

O nedenle lütfen maskemizi takalım, fiziki mesafemizi koruyalım ve kişisel temizliğimize özen göstermeye devam edelim. Canımızı ve ‘canlarımızı’ riske atmayalım. Karatay Belediyesi olarak

bu hafta ve gelecek hafta açık olacak tüm semt Pazar yerlerimizde esnafımız ile alışverişe gelecek vatandaşlarımızın sağlığı için gereken tüm önlemlerimizi aldık. Bu süreçte Karataylı tüm hemşehrilerime de gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23