BAŞKAN PEKYATIRMACI, MÜRSEMEN CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Cuma Buluşmaları kapsamında Şeker Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Cuma namazı sonrasında hayırseverler tarafından yaptırılan Mürsemen Camisi’nin açılışı da yapıldı.

BAŞKAN PEKYATIRMACI, MÜRSEMEN CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI

Selçuklu’da vatandaş odaklı çalışmalara örnek olan Cuma Buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamda Şeker Mahallesi’nde Cuma namazını kılan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı hayırseverler tarafından yapımı tamamlan Mürsemen Camiisi’nin açılışına da katıldı.

Camii açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen Selçuklu İlçe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Müftüsü Ali Öge, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci, AK Parti  Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Camii içerisinde gerçekleştirilen konuşmada ilk sözü Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin aldı. Sonrasında konuşma yapan Konya İl Müftüsü Ali Öge Cuma namazına gelen vatandaşlara vaaz vermek üzere mikrofonu Diyanet İşleri Başkanı Burhan İşliyen’e bıraktı. İşliyen: “ Bugün misafiri olduğumuz Mürsemen Camimizin kubbesi altında bir aradayız. Rabbim bu güzel eserin yapımında emeği geçen hayırsever kardeşlerimize hayırlı ömürler ihsan eylesin ve onlardan razı olsun.” duasında bulundu.

Yapımı hayırseverler tarafından üstlenilen Mürsemen Camii’nde ibadet yeri haricinde Kuran eğitimi gerçekleştirilen Kuran kursu da yer alıyor.

Açılış programında caminin yapımına katkı sağlayan hayırseverler ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya plaket takdim edildi.

 Cuma namazının ardından Mürsemen Camisi’nin açılışı dualarla gerçekleştirildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER